Перед тим, як прочитати матеріал, категорично рекомендуємо дивитися фільм «Втеча з Шоушенка» онлайн на КіноНаХаті.
23 вересня 1994 року в США світ побачила стрічка «Втеча з Шоушенка». Дебютний фільм 35-річного режисера Френка Дарабонта, заснований на маловідомій повісті Стівена Кінга, скромно випустили в обмежений прокат – всього в 33 кінотеатрах, де картина заробила менше мільйона доларів. Через півроку стрічка пролетіла на «Оскарі» у всіх семи представлених номінаціях, поступившись основним конкурентам – «Форрест Гамп» і «Кримінальне чтиво». Хто знав тоді, що через роки «Втеча з Шоушенка» набуде культового статусу, потрапить у всі списки «фільмів, які треба подивитися ...» і стане улюбленим серед безлічі глядачів. У статті розкажемо все найцікавіше і практично невідоме про одну з найбільш значущих кінострічок сучасності.
Коротко про сюжет фільму «Втеча з Шоушенка»
Головний герой Енді Дюфрейн потрапляє за ґрати за вбивство, якого не здійснював. Але рішення суду не підлягає оскарженню, тому Енді доведеться миритися з жорстоким тюремним світом. За стінами в'язниці, як відомо, діють свої соціальні правила. Чи зможе Енді справитися з ними. І головне чи залишиться у нього надія на свободу?
Цікаві факти
# 1
Назва фільму страшенно не подобалося продюсерам. Уся справа через слово «Шоушенк». Воно було складним для вимови навіть для акторів, що вже говорити про глядачів. Тому творці фільму обговорювали і інші варіанти назви: «Стіни надії», «Засудження» і навіть «Надія вмирає останньою».
# 2
Взяти на головну роль Тіма Роббінса запропонував інший актор – Морґан Фріман. Після успішного прослуховування продюсери запитали Фрімана, з ким той хоче зніматися у парі, і дали список імен. Морґан тоді тицьнув пальцем на прізвище Роббінса: «З цим хлопцем».
# 3
У повісті Стівена Кінґа «Ріта Хейворт і порятунок з Шоушенка» ув’язнені дивилися не те ж кіно, що в екранізації. Якщо у фільмі персонажам показують нуар «Гільда» з Рітою Хейворт, то в книзі згадувалася інша картина – «Втрачений вік-енд». Але Френк Дарабонт не зміг здобути права на використання уривка, тому почав шукати інші картини 40-х, які б якось підійшли до сюжету.
# 4
На відміну від багатьох картин, вирізані сцени «Втечі з Шоушенка» не включені ні в одне видання фільму. Дарабонт соромиться невдалих дублів, тому ніколи не давав добро на те, щоб ці сцени побачили глядачі. Хоча уривки з вирізаного матеріалу були показані ще у 1995 році в одній теледокументалці і тепер гуляють Мережею.
# 5
На початку фільму герої п'ють пиво з пляшок з алюмінієвими гвинтовими ковпачками. Це історична неточність. У часи, коли відбувався цей епізод, такі ковпачки ще не використовувалися. Їх запустили у виробництво лише десять років потому.
# 6
У книзі головний герой Енді описується як людина низького зросту. Зіграв ж його актор Тім Роббінс, навпаки, дуже високий чоловік – 196 см. Але це дрібниці у порівнянні з іншими ключовими персонажем – Редом у виконанні Морґана Фрімана. Той узагалі, згідно повісті Кінґа, був білошкірим ірландцем років 30-40.
# 7
Під час роботи над фільмом Френк Дарабонт надихався картиною Мартіна Скорсезе «Славні хлопці». Зокрема, звідти запозичені деякі ідеї монтажу і використання закадрового голосу.