21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято увійшло до календарів усього світу у 1999 році.
Історія свята рідної мови, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на 30‑й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.
24 лютого у районній бібліотеці відбулася літературна година «Що є для тебе мова — життя духовного основа, безцінний вічний скарб». На захід завітали першокурсники-кухарі Царичанського аграрного професійного ліцею із майстром виробничого навчання Володимиром Савраном.
Бібліотекарі-ведучі підготували для юнаків і дівчат цікаві розповіді про українську мову. Назви говорили самі про себе: «Мова і нація», «Спочатку було слово…»; «Гімн української мови»; «До рідної мови», «Українська мова — мова української нації»; «Цікаві факти про українську мову»; «Т. Г. Шевченко» та інші.
Наприкінці зустрічі ведучі запропонували дівчатам і хлопцям переглянути відео і дати відповідь на питання: «Що для тебе є рідна мова?» Ліцеїсти разом з бібліотекарями стали в коло, взявшись за руки. І кожен виразив словом, що для нього є рідна мова. Такий флешмоб став присвятою рідній мові.