Царичанські рятувальники постійно проводять профілактичні бесіди та заходи з мешканцями району, аби вкотре нагадати про основні вимоги та правила пожежної безпеки.
Один із таких заходів нещодавно відбувся у Царичанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів серед учнів 6 класів. Співробітники районного сектору розповіли школярам про заходи безпеки при знаходженні підозрілих вибухонебезпечних предметів та попередження виникнення пожеж у житловому секторі. Дітей познайомили зі статистикою виникнення пожеж та загибелі людей на них у Дніпропетровській області та Царичанському районі за останні два роки. Увагу підлітків загострили на причинах виникнення пожеж у житловому секторі, розповіли про основні заходи запобігання надзвичайним ситуаціям.
Також працівники пожежної служби торкнулися теми вибухонебезпечних предметів. Учням розповіли як розпізнати вибухові пристрої і як з ними поводитись.
«Малятам гратися сірниками забороняється!»
Таку настанову дітлахам дитсадка «Вишенька» дали співробітники 24 державної пожежно-рятувальної частини спільно з Царичанським районним сектором Головного управління ДСНС.
Бесіда з малятами проводилася у формі загадок, вікторин, конкурсів.
— Маленький сірник може перерости у велике вогняне лихо, яке завдасть шкоди здоров’ю та житлу. Пам’ятайте, що сірниками та запальничками можуть користуватися тільки дорослі. У разі виникнення пожежі у вашому будинку відразу кличте дорослих, телефонуйте за номером «101» та викликайте пожежників, — пояснював один із вогнеборців.
Дітям продемонстрували навчальний мультфільм про те, що гратися з вогнем небезпечно.
Попереджений громадянин — озброєний знаннями
Рятувальники кожного разу нагадують громадянам про елементарні заходи, які врятують їхні життя та майно.
Під час інформаційно-профілактичної роботи, яку вогнеборці провели 23 лютого, було проінструктовано понад 50 осіб. Рятувальники звертали особливу увагу на знання правил пожежної безпеки дітьми та людьми похилого віку, бо саме ця категорія населення в більшості випадків при пожежі є безпорадною та не може самотужки не тільки впоратися з вогнем, а й врятуватися від нього. Основною причиною виникнення загорянь є вина самих людей: чи то непогашений недопалок, чи перевантаження електромережі або невимкнена праска. Рятувальники застерігають, що навіть маленька іскра може перерости в руйнівне полум’я.
— Не залишайте без нагляду обігрівальні прилади і печі, — зверталися працівники служби до громадян приватного сектора.
Вогнеборці врятували дідуся
25 лютого о 21:17 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що в житловому будинку районного центру по вулиці Першотравневій виникла пожежа і там знаходиться літній чоловік 1940 року народження.
Черговий екіпаж прибув на місце події. Відкривши оселю, пожежники знайшли непритомного чоловіка, винесли старого на свіже повітря та надали першу медичну допомогу. Через деякий час потерпілого забрала швидка допомога.
Пожежа була ліквідована о 21:58. Причини та збитки встановлюються правоохоронними органами.