3 березня відбулась тринадцята позачергова сесія Кобеляцької міської ради, на якій були присутні 18 із 26 депутатів. На порядок денний виносились два питання. Міські обранці мали внести зміни до Регламенту роботи сесії та погодити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки школі №2.
Формальну процедуру, яку органи місцевого самоврядування проводять у найкоротші строки, Кобеляцька міська рада розтягла більше ніж на рік. У статях «Шкільну документацію погоджували рік» та «Земельна епопея: продовження» ми розповідали, що міськрада чинить усілякі перепони для того, аби Кобеляцька ЗОШ №2 не завершила оформлення земельної ділянки, яка знаходиться під будівлями навчального закладу. То міський голова пропонував почекати до утворення об’єднаної громади, то відписував, що в шкільній документації є неточності. Коли депутати все ж розглянули це питання на сесії, очільник міськради призупинив рішення, знайшовши в процедурі голосування помилки.
Минулої п’ятниці міський голова Олександр Копелець скликав позачергову сесію. І повторно виніс питання про погодження проекту землеустрою. Та спершу міські обранці мали внести зміни до роботи сесії.
Анатолій Кучеренко запитав, чому в порядку денному третім питанням не розглядається затвердження документації. Виходить, що депутати навмисно затягують голосування. Так як, згідно закону, на нього відводиться два тижні. Якщо директор подала повторно документи 22 лютого, то до 8 березня їх потрібно затвердити. Виходить, що для цього доведеться збирати ще одну позачергову сесію. Кучеренка підтримав Василь Мирошниченко.
У відповідь Копелець прочитав пункт 4 статті 59, де говориться, що рішення міськради у п’ятиденний строк із моменту його прийняття може бути зупинене головою і внесене на повторний розгляд із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами голосів, то воно набирає чинності. Також він нагадав, що на комісії депутати домовились, що земельне питання розглянуть на черговій сесії.
Таміла Шевченко поцікавилась, чому міський голова не оприлюднив свого розпорядження про призупинення дії рішення на сайті та не надав письмове підтвердження цьому. Копелець перейшов на іншу тему, не відповівши на запитання.
Про зміни в роботі сесії розповів Анатолій Кучеренко. Вони стосувались порядку внесення пропозицій до проектів. Кучеренко відразу пояснив, що до порядку денного можна вносити питання безпосередньо під час засідання. За це лише повинні проголосувати депутати.
Потім присутні обговорили земельне питання. Юрист міської ради Олексій Кліманов пояснив, чому міський голова призупинив дію депутатського рішення. Він сказав, що воно прийняте без попереднього розгляду на комісіях. Пропозиція про погодження землеустрою виносилась усно, без подальшого письмового подання до секретаря. Крім того, вони мають затверджувати, а не погоджувати земельну документацію. Міськрада продублювала повноваження земельного та архітектурного відділів. Саме тому міський голова і виніс це питання на повторний розгляд позачергової сесії.
Та Кучеренко уточнив, що дирекція школи має погодження від земельного і архітектурного відділів, тому і розглядати тут нічого.
Зрештою депутати перейшли до голосування і більшістю голосів скасували своє попереднє рішення про погодження проекту земельної документації.
Тупиковий період
На сесії стало зрозуміло, що Олександр Копелець залишається на своїх позиціях непохитним, не дивлячись на аргументи депутатів. Створюється враження, що для досягнення своєї цілі він готовий пересваритись із усіма міськими обранцями. Очільник міськради, не підбираючи слів, переходить на особистості і публічно ображає депутатів. Раніше це він собі дозволяв у діалогах із Вікторією Шкарбан і Тамілою Шевченко. Після останньої сесії до цього списку додався і Василь Мирошнеченко. Простежується наступна тенденція: якщо депутат має думку, яка суперечить поглядам міського голови, його потрібно «заткнути» за допомогою образ.
До речі, Копелець так і не надав письмове розпорядження, яким він призупинив дію рішення депутатів. Цього документа немає і на сайті міської ради. Тому виходить, що депутати голосували, повіривши йому на чесне слово.
Очільник міськради постійно повторює, що діє в рамках закону. При цьому відкрито порушує його, відтягуючи розгляд земельного питання.
Крім того, під час обговорення питання з’ясувалось, що дехто з депутатів навіть не розуміє його суті. Та спишемо це все на їх поважний вік.
Поки що земельне питання зайшло в тупик. Ну що ж, дочекаємось чергової сесії міськради, яку обіцяють провести в 20‑х числах березня, і подивимось, чи затвердять нарешті школі №2 злощасну документацію. Не дарма ж сам Олександр Копелець кілька разів наголощував, що першим підтримає це рішення.