Про це 13 березня на апаратній нараді в облдержадміністрації повідомив начальник Головного управління держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль. Як відомо, сказ – це небезпечне вірусне захворювання, яке передається людині від інфікованих тварин. Основним джерелом поширення вірусу сказу є лисиця червона.
Щорічно за медичною допомогою звертаються більше 70 тис осіб, які постраждали від укусів тварин. У період з 2013 - 2017 рік в Україні зареєстровано 18 смертей від сказу серед людей у 9 областях.
Як поінформував Геннадій Пікуль, за 2016 рік у Полтавській області було зафіксовано 11 випадків захворювання на сказ серед тварин і жодного – серед людей. До медичних установ за допомогою звернулися 2450 осіб, 629 із яких – діти. З метою профілактики на Полтавщині із 2007 року проводиться оральна імунізація диких м'ясоїдних тварин, які є основним джерелом вірусу. «Завдяки систематичності проведення цих заходів захворювання серед тварин значно зменшилось: з 213 випадків у 2007 році до 11 – у минулому», - наголосив Геннадій Пікуль.
У зв’язку з напруженою ситуацією в державі зараз ситуація дещо погіршилася, оскільки щеплення відсутні. З початку року вже зафіксовано три випадки зараження вірусом. Завдяки позитивному рішенню депутатів на XIV сесії обласної ради, профілактичну кампанію буде продовжено. «Виділених коштів достатньо для придбання необхідних 330 тисяч доз вакцин для пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин на території області», - повідомив Геннадій Пікуль. Для остаточного вирішення проблеми по сказу необхідно постійно проводити таксацію лисиці в мисливських угіддях, продовжувати обов’язкове щеплення диких та сільськогосподарських тварин, а також котів та собак. Власники хатніх улюбленців обов’язково повинні дотримуватися правил утримання собак, котів в населених пунктах України.