Новосанжарці незабаром платитимуть за куб води не 9,24, а 12,70. Принаймні, таке збільшення тарифу на водопостачання погоджують 14‑го березня на засіданні робочої групи у Новосанжарській селищній раді.
У складі робочої групи — члени виконкому, депутати ради, комунальники та представники громадськості. Перед ними виступає юрист КП «Джерело» Ілля Корольков. Він повідомляє, що підприємство у лютому звернулося до селищної ради із розрахунками нового тарифу. Відповідні розрахунки розмістили у районній газеті «Світлиця» та на сайті селищної ради. У визначений законом двотижневий термін до комунального підприємства звернулася лише ініціативна група представників громадськості у складі Галини Курило, Віри Жорняк та Тетяни Давиденко.
— Їх зауваження до тарифу — ті ж самі, що були у 2014‑му році. При цьому громадські активісти не зазначають, яким же має бути «економічно обгрунтований» розмір тарифу. Тому ми вважаємо їх зауваження безпідставними! — наголошує юрист.
Економіст підприємства Ольга Рибачок нагадує, що у грудні 2016‑го для новоствореного підприємства «Джерело» затвердили тариф на водопостачання у розмірі 9,24. Хоча вже тоді собівартість кубометра води складала 9,41. Тобто кілька місяців підприємство постачало новосанжарцям воду собі у збиток. Але тоді, перед Новим роком, депутати домовились тариф не підіймати, щоб повернутися до нього вже у 2017‑му.
За словами Ольги Рибачок, зараз собівартість кубу води складає 12,14. А новий тариф, який пропонує підприємство — 12 гривень 70 копійок за куб.
— Зростання відбулося в основному через збільшення мінімальної заробітної платні, — пояснює економіст.
Далі в процесі обговорення нового тарифу перед присутніми виступає депутат районної ради і представник громадськості Галина Курило. Вона почергово перераховує, які статті формування тарифу, на її думку, завищені. При цьому дійсно не говорить, яким же має бути економічно обґрунтований тариф.
— Це не моя компетенція! — пояснює Галина Курило, водночас наполягаючи, що запропонований комунальним підприємством тариф обрахований невірно.
— Ми колись доживемося до того, що воду нам подаватиме приватна структура, як газ чи електрику, тоді ми мовчки платитимемо і 50, і 100 гривень за куб! І ніхто нас не питатиме, згодні ми чи ні! Давайте дамо цьому підприємству нормально працювати, а не одразу робити його банкротом! — виступає колишній секретар селищної ради Валентина Олянич.
— У Полузір’ї нашого ж району тариф на воду 14,50. У Барвінковому Харківської області, де я недавно був, тариф на водопостачання — 15,40. Але там не п’ють воду з крана! Питна вода у них привозна і за неї платять 1,12 за літр! Тому наші 12,70 за тонну води — це даром! — констатує учасник робочої групи Ігор Нещадим.
Обговорення нового тарифу триває близько двох годин. Після цього члени робочої групи голосують за те, щоб винести розрахунок нового тарифу на розгляд постійної комісії селищної ради, засідання якої відбудеться 21‑го березня. Після цього тариф затвердить сесія ради.