Вхід | Реєстрація

Учасники АТО відмовляються від навчання і оздоровлення

Учасники АТО відмовляються від навчання і оздоровлення

Принаймні, лише незначна частина чоловіків, які пройшли службу в зоні проведення антитерористичної операції, користуються цими видами пільг від держави.

Останні три роки в державний бюджет закладаються кошти для фінансування програм, що стосуються санаторно-курортного лікування учасників АТО та їх професійного навчання чи підвищення кваліфікації. Згідно цих напрямків, колишні військовослужбовці можуть безкоштовно оздоровитись та підвищити свій професійний рівень.

Як розповіла Оксана Калюжна, начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, контролю за правильністю призначення і виплати пенсій, у цьому році послуги з психологічної реабілітації учасникам АТО надають 12 установ, які знаходяться в різних містах нашої держави. Колишні військові можуть безкоштовно отримати санаторно-курортне лікування, яке розраховане на 14 днів. Також органи соцзахисту відшкодовують їм проїзд.

— За два роки реабілітацію пройшли 23 учасники бойових дій, — говорить Калюжна. — Хоча на сьогодні цей статус отримали 502 жителі Кобеляцького району. Почувши лише про психологічну адаптацію, військовослужбовці одразу відмовляються. Вони мотивують це тим, що їм не потрібний психіатр. Та насправді військовим пропонуються санаторії, де в програму, крім процедур, включені заняття з психологом. Такі програми діють для учасників бойових дій у всіх цивілізованих країнах.

Інша програма розрахована на соціальну і професійну адаптацію учасників АТО. Та нею можуть скористатись колишні військові, які працюють офіційно. Вони мають можливість безкоштовно підвищити свою кваліфікацію або отримати нову робітничу професію.

— Учасники бойових дій самостійно обирають професію та професійно-технічний навчальний заклад, де будуть її отримувати, — продовжує представник Управління соцзахисту. — Перелік професій затверджений постановою Кабміну. На жаль, більшість колишніх військових офіційно не працюють або перебувають на обліку в Центрі зайнятості. За два роки навчання пройшли лише 16 чоловік. У основному вони отримали професію водія. Хочу наголосити, що витрати за навчання на себе повністю бере держава. Проїзд і проживання відбувається за кошти колишніх військових.

Для того, аби отримати санаторно-курортне лікування, пройти навчання або підвищити свій кваліфікаційний рівень, учасникам бойових дій необхідно звернутись до Управління соціального захисту населення за адресою: місто Кобеляки, вулиця Успенська,1, кабінет 3 або за телефоном: 3-10-93


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації