Днями фахівці науково-дослідного випробувального центру електричних ламп та технологічного обладнання (ЦВЕЛ), що діє на базі ДП «Полтавастандартметрологія», повернулися з триденного тренінгу, який проходив у столиці Китаю. До Пекіну їх запросили як учасників міжнародних міжлабораторних порівняльних випробувань, які проводилися наприкінці минулого року. ЦВЕЛ з честю пройшов ці випробування, ще раз підтвердивши точність результатів своїх вимірювань.
А роком раніше ДП «Полтавастандартметрологія» брало участь у проекті ПРООН/ГЕФ «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення», який фінансується міжнародною організацією об’єднаних націй і спрямований на вирішення ключової проблеми скорочення викидів парникових газів в Україні шляхом трансформації ринку в напрямку більш енергоефективних технологій освітлення і поступового припинення використання неефективних приладів/джерел освітлення в житлових і громадських будівлях. З цією метою проводилися випробування побутових, вуличних та офісних джерел освітлення, виготовлених за різною технологією (LED, натрієві, металогалогенні, ртутні). Загалом в рамках проекту ЦВЕЛ випробував понад півтори тисячі ламп та близько півтисячі світильників різних виробників світу.
З України, крім полтавців, у престижних навчаннях взяли участь світлотехніки з Києва, Харкова та Тернополя. Референс-лабораторією, яка виступила координатором порівняльних випробувань, невипадково було обрано Пекінський випробувальний центр, адже це один з трьох найбільших і найпотужніших центрів у світі. Він оснащений найсучаснішим європейським та американським обладнанням та введений в дію за спільні кошти держави і світлотехнічних компаній.
Завданням тренінгу було підсумувати результати порівняльних випробувань та посприяти усуненню найменших відхилень в роботі лабораторій. Також організатори навчань зосередили увагу присутніх на новому стандарті CIES025:2015 "Стандартний метод випробувань для світлодіодів, ламп і модулів", який було затверджено Міжнародною комісією по освітленню.
По закінченню тренінгу всі його учасники отримали відповідні сертифікати. Слід відзначити, що подібні заходи сприяють професійному росту та вдосконаленню роботи випробувальних центрів, стимулюють їх освоювати нові методики та обладнання.