Вхід | Реєстрація

Лелюхівку налякали «віртуальні» свині

Лелюхівку налякали «віртуальні» свині

У селі збирають підписи проти будівництва свинарника на території колишніх господарських дворів. Місцеві жителі бояться, що поруч із їхніми хатами побудують підприємство, яке утримуватиме велику кількість свиней та забруднюватиме середовище. Натомість підприємець, який запланував будівництво свинокомплексу, переконує: свиней буде не більше сотні, а екології нічого не загрожуватиме.

 

Підписи проти свинарника

У понеділок до редакції «ЕХО» з листом звертається житель Лелюхівки Володимир Вісич. Прохає надрукувати його статтю про будівництво свинарника у селі, де він проживає. У статті зазначає, що сільська рада дала дозвіл на будівництво без погодження з місцевою громадою. А жителі Лелюхівки виступили категорично проти зведення свиноферми і вже почали збирати підписи під зверненням до приватного підприємця із проханням зупинити процес будівництва. У своєму листі Володимир Вісич також зауважує, що майбутню свиноферму хочуть збудувати у небезпечній близькості від житлових будинків та річки Ворона. А це — пряма загроза екології села.

«Невідомо, яку кількість свиней планують там тримати. А якщо враховувати і «досвід» Біликів, то проконтролювати, чи дотримуватимуться заявленої кількості підприємці, просто неможливо. Тому краще не наступати на ті ж самі граблі», — пише в листі Володимир Вісич. Закінчує його проханням до приватного підприємця свинарник на території колгоспних господарських дворів не будувати.

 

Свиней уже тримали — і протестів не було

Отримавши листа, журналісти «ЕХО» вирішили виїхати на місце та перевірити, чи дійсно Лелюхівка опинилася на межі екологічної катастрофи у зв’язку з майбутнім будівництвом. Спочатку зустрілися з сільським головою Віталієм Роєм та дізналися передісторію подій.

Отже, у лютому 2016‑го року до сільської ради звернувся новосанжарець Євген Крестьянкін. Попрохав надати йому земельну ділянку орієнтовною площею 1,95 га для ведення особистого селянського господарства на території колишніх господарських дворів. Депутати надали згоду, і чоловік почав виготовляти на ділянку технічну документацію. У процесі з’ясувалось, що обрана ним ділянка має площу усього 0,63 га. До серпня Крестьянкін виготовив документацію і знову подав її на затвердження сесії. Депутати знову проголосували позитивно, і незабаром підприємець став законним власником земельної ділянки, вже не орієнтовною, а точною площею 0,63 Га.

— До цього ділянка пустувала. Тут росли бур’яни, люди викидали сміття, — розповідає Віталій Рой. — Коли звернувся цей чоловік, ми запропонували йому кілька ділянок. Одну — у Забрідках, але вона не підійшла. Сюди він приїжджав із архітектором. Вони подивились і пізніше він написав на неї заяву. Причин відмовити йому в депутатів не було.

Власне до будівництва Крестьянкін приступити ще не встиг. Лише провів до вже належної йому ділянки електроенергію: працівники філії «Полтаваобленерго» встановили стовп, а поруч — щитову. І тут-таки селом поповзли чутки, що чоловік не просто планує будувати свиноферму, а хоче розмістити під Лелюхівкою цілий свинокомплекс на кшталт того, який працював донедавна у Біликах. Налякані та обурені такою інформацією люди прийшли до сільської ради з вимогою зупинити процес будівництва. Відбулася сходка з цього приводу, на яку запросили подружжя Крестьянкіних. Їх аргументам і доводам жителі Лелюхіки не повірили і закінчилася зустріч тим, що більшість із тридцяти присутніх висловилися проти будівництва свиноферми.

— Не знаю, чому сформувалася така позиція людей. На території господарських дворів багато приміщень. Підприємці тримають і качок, і гусей. І коней тут держали, і свині були. Точно знаю, що Громенки ось тут тримали може сотню, може більше свиней. Зараз — не знаю, чи держать. Але протестів проти цього ніколи не було, — констатує сільський голова.

 

«Нас ніхто не спитав ні про кількість свиней, ні про проект будівництва!»

Того ж дня журналістам «ЕХО» вдалося зустрітися та поспілкуватися з Євгеном Крестьянкіним, ініціатором будівництва свиноферми  . Зустріч та розмова відбулися на місці розташування тієї самої земельної ділянки у селі Лелюхівка.

— Плани побудувати таку ферму з’явилися у мене ще років п’ять тому. Радилися з дружиною, як зробити правильно. Спершу хотіли знайти готове приміщення, але це виявилося не так просто. Ті, що були, або незручно розташовані, або віддавали лише в оренду. А що таке оренда: сьогодні вкладаєш туди гроші, а завтра тебе звідти попросять! — розповідає чоловік. — Вирішили знайти ділянку і побудувати своє. Отримали цю землю, виготовили на неї державний акт. Усе було спокійно. І тепер почалися проблеми, причина яких мені не зрозуміла!

Євген Крестьянкін показує ескізний проект майбутньої свиноферми. За проектом виходить, що на земельній ділянці буде побудоване одне приміщення довжиною 30 метрів шириною 11 та висотою 5,5. У такому свинарнику, зі слів Крестьянкіна, можна буде утримувати до 100 свиней.

— А хтось на рівному місці вигадав, що у нас тут буде 1500 свиней! Ви уявляєте, які це площі потрібні і скільки свинарників, щоб утримувати таку кількість. При цьому висновок зробили із того… що ми провели електрику. «Вони електрику провели на 1500 свиней!», — цитує. — Але ж електрика у вольтах вимірюється, а не у свинях…

Євген Крестьянкін стверджує: на сходці, яка відбулася у Лелюхівці, ескізним проектом ніхто не цікавився. Люди переважно кричали, що майбутня ферма забруднить у селі воду та повітря.

— Ніхто нас не питав ні про кількість свиней, ні про проект, ні про заплановану систему очищення. Цікавились тільки тим, де ми гроші візьмемо на будівництво!

Доки ми розмовляємо з чоловіком, від сусіднього з ділянкою приміщення від’їжджає невеликий трактор. Проїжджає кілька метрів і висипає на купу гній. Поруч димить купа іншого гною — вже пересохлого.

— Ось бачите, — показує чоловік, — така сама відстань до Вороної. І до житлових будинків також. Як думаєте, цей гній у землю не проходить? А те, що горить, повітря не забруднює? Але ніхто не протестує, підписів проти цього не збирає. У мене таке відчуття, що хтось нас просто «замовив», щоб ми не змогли тут нічого побудувати.

Євген Крестьянкін пояснює, що будівництво свиноферми ще не почалося. До його початку власник земельної ділянки замовив у Полтаві оцінку впливу на навколишнє природне середовище.

— Ідемо повністю законним документальним шляхом. Ми самі не зацікавлені обходити якісь екологічні чи містобудівні норми. Поміркуйте — хто захоче викинути гроші на будівництво ферми, яку завтра закриють через порушення?!

Нагадаємо, що у Біликах через порушення екологічних норм зупинило роботу підприємство «Сільські традиції». На свинокомплексі утримували більше 30 тисяч свиней.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Нові Cанжари | Суспільство
1. don / 7 квітня 2017, 18:52
Нечистоти від свинарника будуть зливати у Ворону
2. vov / 8 квітня 2017, 13:41
Заказна стаття. Вивернули так що ні сільський голова, ні власники майбтньої свиноферми ні в чому не винні.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації