Напередодні Дня гумору працівники районної бібліотеки приготували тематичну зустріч, присвячену цьому святу.
На гостину до книгозбірні завітали учні аграрного професійного ліцею, першокурсники — майбутні кухарі разом з майстром виробничого навчання Володимиром Савраном.
Ведучі бібліотекарі розповіли про історію виникнення Дня сміху. Коментарі були перемежовані дотепними відеороликами, які додавали настрою. Присутні дізналися, що це свято не внесене ні в які календарі, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки воно з однаковим успіхом відзначається в Україні, Росії, Німеччині, Англії, Скандинавії, і навіть на Сході. У одних країнах 1 квітня називають Днем сміху, в інших — Днем дурня. У цей день кожен готовий пожартувати, ніхто не застрахований від розіграшів і навіть серйозні та похмурі люди мимоволі посміхаються.
Важко сказати, звідки походить це свято. Звичай веселитися, жартувати й обманювати один одного саме 1 квітня існує в дуже багатьох країнах. Про виникнення першоквітневої традиції існує чимало різних гіпотез, що сходяться в одному: коріння її йдуть у середньовічну Європейську карнавально-балаганну культуру. Це один із стійких елементів язичества, що осів у християнській свідомості.
На бібліотечний захід запросили знаного у районі поета-гумориста Миколу Бахмата. Микола Остапович прочитав цілу низку гуморесок для дівчат і хлопців, чим щиро розсмішив молодь. Випадки із життя, проблеми, які виникають у людей, непідвладні часу. Тому ситуації, описані в гуморесках чи байках, завжди актуальні для будь-якого покоління.
На згадку про захід його учасники сфотографувалися з Миколою Бахматом. До речі, у гумориста і день народження на початку квітня. Тому жарти супроводжують його все життя.