Вхід | Реєстрація

До холодів 1974‑го далеко, але без фруктів, мабуть, залишимось

До холодів 1974‑го далеко, але без фруктів, мабуть, залишимось

Різке похолодання, яке сталося по всій Україні в середині квітня, не є унікальним явищем. Були роки, коли в середині весни температура опускалася до -9 за Цельсієм. Синоптики говорять, що посівам озимих і ячменю можливі слабкі морози не зашкодять. А ось про урожай абрикос та вишень, швидше за все, доведеться забути.

Величезна маса холодного арктичного повітря, починаючи з 17 квітня, накрила не лише Україну, а й добру половину східної Європи. На Полтавщині та Дніпропетровщині по-справжньому захолодало із вівторка 18 квітня. Ще з вечора понеділка стовпчики термометрів трималися на позначці +10 за Цельсієм, вранці вівторка було +5, а протягом дня температура опустилася до двох градусів із позначкою «плюс». Найхолоднішим днем, згідно прогнозів синоптиків, стане четвер, а суттєво потеплішає лише в суботу або навіть в неділю. Уночі можливі справжні, нехай і слабкі, морози.

Згідно зі статистичними даними Кобеляцької метеостанції, морози у квітні не є унікальним явищем. Найпізніше їх фіксували 25 квітня. А у 1952 році був зафіксований квітневий температурний мінімум, який склав -9,2 градуса.

Якщо говорити про другу декаду другого місяця весни, то за всю історію спостережень метеорологи фіксували наступні рекордні показники із знаком «мінус»: 17 квітня 1979 року було –2,8; 18 квітня 1981‑го — мінус 4,8; 19 квітня 1974‑го — мінус 2,8; 20 квітня 1974‑го — мінус 2,0. Узагалі, дуже холодним квітень був у 1954‑му і 1974‑му роках.

Уже зараз метеорологи говорять про те, що в цьому році не слід очікувати на гарний урожай абрикос, адже дерева погано запилилися через прохолодну і вітряну погоду. Якщо ж у якусь із наступних ночей температура на кілька годин дійсно опуститься нижче нуля, то весь цвіт і зав’язь абрикос та вишень будуть знищені. Пошкодить мороз й інші плодові дерева. Боротися з цим явищем, на відміну від звичайного заморозку, неможливо.

А ось озимим культурам та ячменю короткочасний і не надто сильний мороз не зашкодить. Більшість овочів також не постраждають. Розсада ранньої капусти такого морозу не боїться, а всі інші городні культури ще не зійшли. Хто ж рано посадив картоплю, той повинен терміново загорнути перші сходи землею.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації