Вхід | Реєстрація

Проти кредитного геноциду – з вилами та косами

Як вилізти підприємцям Кременчука з капкана величезних доларових кредитів?
Підприємці міста вимагають від банкірів кредитних канікул та можливості сплатити узяті в докризовий час кредити за курсом американського долара у 5,25 гривні.
Минулого понеділка тридцять представників громадської організації підприємців “Наш захист”, “озброєні” косами та вилами, спочатку провели автопробіг по місту, а потім під офісом одного з відділень “Укрсиббанку”, що у провулку ім. Свердлова, вимагали припинити відносно них грабіжницьку політику.
Представникам міської міліції мітинг спочатку зовсім не сподобався. Але демонстрація була мирна, людей було небагато, а як зауважив один з виступаючих – правоохоронці теж звичайні люди. Вони теж брали кредити в доларах і тепер теж не можуть їх повернути.
Далі – ж зміст самої проблеми. Твердження Андрія Мельника, керівника Асоціації міжнародного бізнесу та розвитку – винні у тому, що сталося з доларовими кредитами Президент і Національний банк. “Не банки винні в цьому, але політика Нацбанку та Президента України, – заявив у своєму виступі керівник АСМБР.
Втім інші учасники мітингу вважають інакше.
Представник всеукраїнського “Захисту” Сергій Григорян, який приїхав аби підтримати місцевих протестувальників, заявляє, що саме “Укрсиббанк” – “…не йде на поступки підприємцям і не відповідає на їхні листи”.
“Вони, банкіри вважають, що у людей багато грошей. Та насправді це не так. “Вони – банкіри, підняли курс валюти до такого рівня, щоб всіх придушити і ми стали всі не платоспроможними. Ми не можемо виплатити доларові кредити, які стали дорожчими вдвічі. Нас звинувачують в тому, що ми приховуємо своє майно. У свій час комерційні банки нібито простягли нам руку допомоги, та виявилося, що ця рука допомоги є просто капканом, який захлопнувся і ми всі опинилися у мишоловці”, – зазначив представник кременчуцького “Захисту” Олександр Мельников.
Пояснення: чому кременчуцькі підприємці не брали свого часу кредити в гривні теж пролунало. Гривневі кредити були значно дорожчими за доларові.
Як ставляться в “Укрсиббанку” до акції протесту проведеної перед їхніми вікнами?
“Загалом такі виступи перед комерційним банком не є для нього позитивом. Але в цьому випадку один з кременчуцьких організаторів узяв у нашому банку чотири кредити, які обраховуються семизначною сумою. Ми зробили йому реструктуризацію і не одну. Та по двом найбільшим кредитам – людина не платить. Думаю, що сьогоднішні виступи – це такий шлях, аби по кредитам не сплачувати і надалі. Але якщо банку нічого не повертають, то якою має бути реакція?” – коментує акцію протесту представник обласного відділення “Укрсиббанку” Ігор Савицький.
Фінал акції протесту – проголошення вимог підприємців. Останні вимагають переведення валюти, якою брався кредит, в гривню, але за курсом, який був на час укладання кредитної угоди. Ще – зниження відсоткової кредитної ставки, припинення конфіскації майна у підприємців та зупинення діяльності колекторських компаній.
Чи вплине кременчуцька акція протесту на зміну кредитної політики в Україні? На це запитання ніхто від протестувальників і керівників комерційного банку не відповідав.

Автор: www.pp.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук |
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації