Так депутат райради Олег Решетило описав майбутню госпітальну раду, яка займатиметься медичними питаннями та впровадженням реформи в Полтавській області.
За кілька днів до проведення сесії районної ради депутати й посадовці, які володіють фінансовою ситуацією в районі, говорили, що нічого скандального або сенсаційного на пленарному засіданні не відбудеться. Вони пояснювали це тим, що грошей у бюджеті немає, а, отже, й ділити нічого. Та ці ж люди зазначали, що найважливішим із загального переліку буде питання про затвердження представників до складу робочої групи з розвитку госпітальних округів. Ця група працюватиме при Департаменті охорони здоров’я ОДА і займатиметься реформуванням медицини в області. Зі слів прогнозистів, ще під час засідання комісій питання обговорювалось досить жваво. Тож продовження дискусій слід чекати на самій сесії.
Перед обговоренням можливих кандидатів голова районної ради Володимир Кішінський запропонував переглянути відеосюжет, який підготував Олег Решитило. За день до сесії відбувся обласний семінар щодо реформування системи охорони здоров’я, на якому виступав експерт Юрій Ганущак. На ньому експерт розповідав про роботу майбутньої медичної ради.
Переглянувши ролик, депутати попрохали колегу детальніше пояснити їм функції робочої групи та роль представників від Кобеляцького району в ній. Олег Решетило сказав, що у госпітальну раду від району проходять два представники, із розрахунку 1 чоловік на 20 000 населення. Окремо направляють по представнику від новоутворених громад.
— Первинна медицина продовжує працювати на рівні сімейних лікарів, — каже депутат. — Медики і пацієнти укладатимуть договори. Та ще не зрозуміло, яку кількість людей має обслуговувати один сімейний лікар. Паралельно тривають перетворення і вторинної ланки медицини. У кожному госпітальному окрузі з’явиться рада, яка являтиме собою прообраз Верховної Ради в медицині.
Зі слів Решетила, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак порадив кобеляцькій делегації оперативно визначити стратегію розвитку медичної галузі в районі, чітко знати, куди жителі різних населених пунктів їздять лікуватись, та підрахувати, які відділення в лікарні треба зберегти. Цю стратегію необхідно буде захистити на медичній раді, коли розподілятимуть кошти на райони.
— Кременчук направив у раду сім головних лікарів, оскільки планує зберегти всі лікарні в місті, — пояснює депутат. — Там буде не менш крута коаліція, ніж ми отут із вами чудимо.
Присутні почали висловлювати своє невдоволення медичною реформою та нагадали, що більшість жителів району їздили лікуватись у Полтаву. На це Решетило відповів:
— Юрій Ганущак наголошував на принципі: гроші йдуть за пацієнтом. Тобто, людина матиме вибір, куди їй їхати лікуватись.
Далі депутати почали висловлювати свої думки. Анатолій Таранушич запропонував до складу госпітальної ради включити Олега Решетила й Івана Лещенка, а в районі створити свою робочу групу, котра готуватиме цих представників.
Голова райдержадміністрації Таміла Шевченко сказала, що ситуацією навколо районної лікарні найкраще володіє головний лікар.
Володимир Білоусько запропонував ввести в групу головного лікаря Володимира Казирода та Івана Лещенка. А Володимир Кішінський нагадав, що постійна комісія висунула кандидатури Володимира Казирода й Дмитра Омеляненка. До речі, Омеляненко запропонував замінити свою кандидатуру на користь Лещенка, який, у свою чергу, був не проти поступитись місцем більш кваліфікованим кандидатам. Деякі депутати пропонували відкласти це питання. Із трибуни виступили Володимир Казирод і Анатолій Шкарбан, які пояснили, що в медичних питаннях найкраще знаються медики.
У підсумку депутати проголосували за кандидатури Володимира Казирода й Дмитра Омеляненка.
Для довідки
22 березня цього року Кабінет Міністрів видав розпорядження про затвердження переліку та складу госпітальних округів Полтавської області. Згідно документа, на Полтавщині будуть створені чотири округи: Східний, Південний, Західний і Північний. Кобеляцький район потрапив до Південного. Крім нашого району, до його складу увійшли заклади охорони здоров’я, розміщені на території Кременчука, Горішніх Плавнів, Кременчуцького, Глобинського й Козельщинського районів.