Вхід | Реєстрація

З Днем Перемоги, дорогі земляки!

З Днем Перемоги, дорогі земляки!

Щорічно ми із великою повагою та душевним трепетом зустрічаємо дорогий і справді святий для кожного українця день 9 травня. Це день спільної для армії і народу Перемоги.

У цьому році ми відзначаємо 72‑гу річницю великої історичної події — Дня Перемоги над гітлерівською Німеччиною, країною, яка 22 червня 1941 року розв’язала найкровопролитнішу в історії людства війну і зазнала остаточної поразки у травні 1945‑го року.

Ми, ветерани тієї війни, і до сьогодні добре пам’ятаємо той найдовший у році день, коли в безхмарному небі жителі мирної України почули смертоносний грім, побачили, як сиплються авіабомби. 22 червня 1941 року у наше життя увірвалася війна.

З пеших днів тієї страшної бійні наші воїни чинили запеклий опір загарбникам, виявляючи безприкладний героїзм та відвагу. Першими в бій із ворогом вступили прикордонники та бійці військових гарнізонів. Зважаючи на велику чисельну перевагу у бойовій техніці та живій силі, фашистські війська почали просування вглиб території України та інших радянських республік. Фронт розтягся на тисячі кілометрів, від Чорного до Баренцевого морів.

Нав’язана нам війна була дуже тяжким випробуванням. Але ніщо не змогло зламати мужність наших воїнів та мирних громадян. Вони, навіть у страшні дні поразок та відступу, продовжували вірити в майбутню перемогу.

Вирішальною подією першого року війни стала битва під Москвою взимку 1941‑го. У ній фашисти зазнали страшної поразки. Було вщент розбите мільйонне угрупування німецько-фашистських військ. Потім була увіковічнена в історії Сталінградська битва. Перемога в ній стала початком могутнього наступу радянський військ, початком корінного перелому в ході війни.

Влітку 1943 року відбулася не менш грандіозна битва на Курській дузі. Це був найбільший танковий бій в історії людства. Після нашої перемоги фашистська Німеччина вже остаточно втратила стратегічну ініціативу. Почалося визволення нашої рідної землі.

А завершального етапу війни довелося чекати ще два роки. Ним стала Берлінська операція, у якій була задіяна величезна кількість танків, гармат, мінометів та літаків, сотні тисяч наших бійців. У цій битві були розгромлені 70 піхотних, 12 танкових, 11 моторизованих дивізій ворога, були взяті в полон 480 тисяч німецьких солдатів та офіцерів. Над Рейхстагом нарешті був піднятий штурмовий прапор 150‑ї стрілецької дивізії як символ перемоги над гітлерівською Німеччиною.

До цієї величної звитяги нам довелося пройти шлях у тисячі кілометрів, у 1418 днів і ночей, в десятки мільйонів жертв. Це була перемога не лише воєначальників. Це була перемога всього народу: солдатів, які чотири роки гибіли в сирих окопах, ішли на кулі, гинули під бомбами та снарядами; працівників тилу, які вдень і вночі стояли біля верстатів, невтомно трудилися в полях, аби своєю працею допомогти армії і прискорити довгоочікуваний день закінчення війни.

Ми пишаємося нашими земляками, які за виявлені героїзм та відвагу були удостоєні найвищої бойової відзнаки — звання Героя Радянського Союзу. Це — Клименко Тихін Леонтійович, Мужайло Микола Тимофійович, Дейнега Олександр Тихонович, Шенгур Іван Петрович, Соломоненко Іван Іванович, Марченко Федір Іларіонович, Ведмеденко Іван Іванович, Семенов Андрій Платонович.

Кавалером трьох ступенів ордена Слави став Чорний Павло Васильович. Десятки тисяч земляків були нагороджені бойовими орденами і медалями.

Під час тієї війни наш народ зазнав величезних втрат. Мільйони кращих синів та дочок заплатили своєю кров’ю і самим життям за те, щоб відстояти рідну землю, забезпечити майбутнім поколінням мир. В Україні загинув кожен шостий житель. Усього ж на фронтах поклали свої голови 27 мільйонів воїнів. Це — страшні цифри, які неможливо уявити. Але це було.

Сувора правда про ту війну залишається з нами назавжди як символ народного героїзму, справжнього патріотизму, віри, надії і вічної скорботи.

Вічна пам’ять героям, які загинули у священній боротьбі за свободу та незалежність нашої України.
Пройдуть ще роки, десятиліття та віки, але в пам’яті народній назавжди лишатимуться трагічні й героїчні події 1941–45‑го років. Нехай завжди буде МИР, дружба, надія на спокійне і гарне життя.

З днем Перемоги, дорогі земляки! Слава народу-переможцю!


Автор: Олександр Живулько, учасник бойових дій, голова міської ради ветеранів, полковник у відставці


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook


1. земеля / 9 травня 2017, 09:03
Святой праздник! В этот день хочется и радоваться и плакать одновременно. И как не вспомнить слова одного из великих, что без памяти о прошлом не может быть ни страны ни народа. С Великим Праздником Вас!
2. Адекватник / 9 травня 2017, 16:53
1.земеля
«без памяти о прошлом не может быть ни страны ни народа.»

Именно для этого прошлого и лишают. Сегодня даже нигде песни "День Победы" не услышал. Посилання на www.youtube.com
3. ukr2017 / 10 травня 2017, 11:48
Важкого забрати в людей, те чого вони добились самі-Перемоги, і чого дав Бог-Память. Правда в декого її він забрав,чи вони такі і народились,але ця війна про себе і через 100 не дасть забути. Тож, якщо цу війни був початок з поразкою, то і кінець повинен бути з Перемогою. З святом Перемоги
4. Адекватник / 11 травня 2017, 11:13
3.ukr2017
«Важкого забрати в людей, те чого вони добились самі-Перемоги, і чого дав Бог-Память»

Так вже майже забрали.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації