Вхід | Реєстрація

Полтавці слухали музику та заряджали телефони завдяки енергії сонця

Полтавці слухали музику та заряджали телефони завдяки енергії сонця

Полтавські екологи продемонстрували жителям міста всі переваги альтернативних засобів енергоощадження. До Корпусного парку привезли сонячні панелі та колектори, від енергії яких грала музика в колонках, працював телевізор та нагрівалася вода.

«У рамках туру «Енергонезалежність – наша спільна справа» у різних містах області ми проводимо публічні демонстраційні виставки на тему відновлювальних джерел енергозбереження. Мета туру – це показати людям перспективи сонячної енергетики та відновлювальних джерел енергії. Також у рамках туру ми збираємо листівки-привітання нашому прем’єр міністру Володимиру Гройсману, в якій ми закликаємо уряд виділяти більше коштів на фінансування заходів з енергоефективності», – зазначив представник ГО «Еколтава» Максим Макуха.

Для отримання електроенергії від сонця нині використовують сонячні електростанції. Вони працюють за принципом прямого перетворювання світла на електроенергію. За допомогою сонячних фотоелементів, з’єднуючи їх один з одним, можна будувати електростанції різної потужності та площі.

«Сонячний вакуумний геліоколектор – це пристрій, за допомогою якого можна нагріти воду безпосередньо від сонця. Завдяки такій технології можна виробляти до 200 літрів гарячої води на день. Зараз такі конструкції виготовляють у Європі, а плаский тип геліоколектора можна змайструвати й самому вдома, використовуючи прилади, які є у кожного в господарстві», – прокоментував представник громадської організації «Національний екологічний центр України» Олег Гапон.

Ціна такого пристрою – від 15 до 40 тисяч гривень. Сонячні панелі призначені для перетворення сонячної енергії на електричну. До такої сонячної панелі потрібен інвертор та лічильник, який буде рахувати кількість спожитої енергії та кількість, яка надходить у мережу. Одна десятикіловатна сонячна станція коштує приблизно 10 тисяч доларів. Така конструкція повністю окупається за 6-7 років, після чого дає фактично безкоштовну електроенергію домогосподарству.

«Усе більше жителів нашої країни встановлює такі конструкції у себе вдома. Зелені тарифи дозволяють отриману сонячну енергію продавати в енергомережу за завищеним тарифом. Нам відомий факт, коли житель Полтави встановив у себе вдома сонячну електростанцію, у результаті чого зараз заробляє на зеленому тарифі», – підкреслив Олег Гапон.

В Україні встановлено понад 1200 сонячних електростанцій. Їхні переваги у тому, що вони забезпечують незалежність від електромережі, працюють автоматично та не забруднюють довкілля.


Автор: Анна Морозова, Артур Шибалов, Юрій Поденко, «Громадське ТБ. Полтава»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Цікаве
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації