Армреслери вчергове стали призерами Чемпіонату Європи

Кобеляцькі рукоборці здобули на європейському турнірі золоті, срібні і бронзові нагороди, а збірна України посіла третє загальнокомандне місце.

З 14 по 20 травня в польському місті Катовіце проходив Чемпіонат Європи з армреслінгу. У цьогорічних змаганнях взяли участь рекордна кількість учасників: 900 спортсменів із 34 країн. У складі збірної України на чемпіонаті виступили сім кобеляцьких спортсменів. Усього Полтавщину представляли 11 рукоборців.

Як розповів тренер армреслерів Артем Письмак, у чемпіонаті змагались дуже сильні спортсмени.

— За кожну медаль точилась запекла боротьба, оскільки мотивація окремих учасників просто зашкалювала, — пояснює тренер. — Уявіть, коли за перемогу в своїй категорії турецький спортсмен отримує від держави премію в 25 тисяч доларів. І це лише один приклад. Спортсмени не думають, де взяти кошти на поїздку, вони просто тренуються і отримують за це зарплату. У нас же все навпаки. Ще з лютого я займався візами, щоб встигнути отримати запрошення і всі дозволи на поїздку в Польщу. Потім вираховував маршрут, аби здешевити витрати на дорогу. З Божою допомогою і фінансовою підтримкою небайдужих людей ми взяли участь у чемпіонаті. Вважаю, що показали себе достойно. Декому зі спортсменів важко давались зайняті місця, оскільки вони не встигли пройти реабілітацію після отриманих травм на Чемпіонаті України.

Цьогорічним чемпіоном Європи серед юніорів у категорії до 65 кілограмів стала Марина Шуліка. У фіналі спортсменка перемогла на ліву руку росіянку Анастасію Карпову. Також серед юніорів «золото» чемпіонату на праву руку здобула Людмила Деменко, яка виступала в категорії до 55 кілограмів. У суперфіналі суперником Люди стала росіянка Валерія Садовникова.

Срібні медалі вибороли юніори Роман Мантика (до 75 кілограмів), Леся Варич (молодші 18 років, до 50 кілограмів).

— Роман мав усі шанси виграти «золото», — наголошує Артем, — але поспішив і двічі порушив правила. За це й поквитався. Леся добре себе показала і срібна медаль є доказом її тривалої й наполегливої підготовки. До речі, на праву руку вона стала третьою.

Людмила Деменко відзначилась і на ліву руку, здобувши бронзову відзнаку. «Бронзу» на праву руку виборола юна Руслана Кулик, яка змагалась серед юніорів у категорії 70+. Суперницями Руслани за срібні й золоті нагороди стали дві словацькі спортсменки, кожна з яких важила понад 110 кілограмів і мала зріст 2 метри. Через травму юна кобелячанка не змогла достойно виступити на ліву руку.

Серед дорослих за нагороди боролись Марина Левченко, Ліна Деменко й Марина Шуліка. Левченко стала третьою на ліву руку в категорії до 50 кілограмів. Її випередили росіянка Міляша Джирманова й українка Анастасія Гончаренко. Деменко виступала у категорії до 65 кілограмів. Вона дійшла до півфіналу, де здобула бронзову медаль на ліву руку. До півфіналу пройшла і Марина Шуліка. Під час боротьби в Марини хруснула зв’язка і участь у змаганнях довелось припинити. У результаті спортсменка посіла 4‑е місце.

Вдало виступили й інші спортсмени, які представляли Полтавщину. Полтавка Лілія Занько здобула два «золота» у першості серед ветеранів (понад 80 кілограмів) та серед жінок вона стала третьою на праву руку. Срібну медаль завоював полтавчанин Денис Матяш (юніори, до 70 кілограмів).

У підсумку українська збірна стала третьою, на другому місці — грузини, а на першому — росіяни.

Поїздка та участь у змаганнях стали можливими завдяки фінансовій допомозі фермерських господарств «Вектор-агро», «Володимир», «Відродження», «Віват-2011», «Громада», «Урожай», «Ліс», «Кристал», «Анкор», «Червоні Квіти», ПСП «Ольга», «Колос» і «Олена», агрофірми «Добробут», Кобеляцька міська рада, ФОП Калакуцький, Полтавське обласне спортивне управління.

Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»

25 травня 2017, 11:29 | Кобеляки | Спорт і здоров'я