22 травня на щотижневій апаратній нараді у голови райдержадміністрації обговорили підготовку до проведення оздоровлення та відпочинку школярів влітку.
Як розповіла завідуюча відділом освіти Наталія Коваль, працівники установи спільно з навчальними закладами склали перспективну мережу оздоровчих таборів, поновили списки учнів пільгових категорій для максимального охоплення їх відпочинком та оздоровленням. На минулому тижні проведено нараду начальників та кухарів таборів із денним перебуванням щодо дотриманням санітарного стану. Директори шкіл отримали зразки необхідної документації. Начальника табору обирає адміністрація школи.
— Зараз робоча група перевіряє готовності таборів, — говорить завідуюча відділом освіти. — Станом на 18 травня комісія відвідала 21 навчальний заклад. Перевірка триватиме до 29 травня.
Зі слів Наталії Коваль, під час оздоровчого періоду в районі працюватиме 41 табір: 29 із денним перебуванням, 9 — праці і відпочинку при школах, 3 — з денним перебуванням при позашкільних закладах. У них заплановано оздоровити 1714 учнів (45,6 відсотка від загальної кількості). Також влітку працюватимуть мовні табори на базі Кобеляцького НВК №1, ЗОШ №2, Білицької ЗОШ №1 та Світлогірської ЗОШ. У таких таборах проходитимуть заняття з іноземної мови.
— Пришкільні табори з денним перебуванням відвідуватимуть 54 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 350 дітей з багатодітних та 130 з малозабезпечених сімей, 46 дітей, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС, 4 дитини, батьки яких загинули під час проходження служби у зоні АТО, 32 дитини, які виховуються в сім’ях внутрішньо переміщених осіб, — продовжує Коваль. — Оздоровчий період у загальноосвітніх навчальних закладах та дитячо-юнацькій спортивній школі розпочнеться з 1 червня, в Будинку дитячої і юнацької творчості — з 6 червня, у станції юних туристів — з 12 червня. Відпочинкові зміни триватимуть 14 днів.
Медико-санітарне обслуговування таборів з денним перебуванням при школах буде здійснюватись медпрацівниками навчальних закладів та працівниками лікувальних установ згідно із заключеними угодами.
Вартість харчування у таборах з денним перебуванням (1 дітодень) становитиме 24 гривні (з них: 10 гривень — бюджетні кошти, 14 — спонсорські і батьківська доплата). Усього на забезпечення оздоровлення в таборах з денним перебуванням передбачено 574 тисячі гривень: бюджетні кошти — 239 тисяч, батьківська доплата, спонсорські кошти — 335.