Вхід | Реєстрація

На зустріч з природою

На зустріч з природою

7 червня, під час роботи пришкільного літнього табору «Веселка», учні Шенгурівської ЗОШ разом із учителями відвідали найбільший природоохоронний об’єкт Кобеляччини, осередок збереження ландшафтної та біологічної різноманітності – регіональний ландшафтний парк «Нижньоворсклянський». Цікаву й пізнавальну екскурсію його територією провела кандидат біологічних наук Смоляр Наталія Олексіївна, заступник директора парку.

Під час екскурсії діти дізналися, що парк було створено для охорони і збереження природних комплексів пониззя річки Ворскла, ознайомилися з екологічними процесами, особливостями природних об’єктів і явищ заповідної місцевості. Так, на території парку існують унікальні екосистеми не тільки для Полтавщини, а й для усієї України. У складі рослинного і тваринного світу виявлено десятки рідкісних видів, частина з яких занесена до Червоної книги України, регіонального Червоного списку Полтавщини і навіть Європейського Червоного списку. Деякі зникаючі види учням вдалося побачити в природному середовищі їх існування. Під час екскурсії діти вчилися їх розпізнавати й оберігати.

Звивиста екологічна стежка надворсклянськими схилами привела нас до найбільшої окраси всієї екскурсії – оглядового майданчика на Зміїній горі. Неймовірно живописний краєвид, який там відкривається, заслужено називають «візитівкою» всього Кобеляцького району. Стрімкі схили гори спускаються до берегів Ворскли. Вони вкриті унікальною степовою рослинністю, що характерна для південних степів України із участю грудниці волохатої, костриці валіської (типчака), ковили волосистої та різнотрав’я із шавлій, чебрецю.

Прикро, що на цій вразливій й водночас мальовничій ділянці деякі «любителі відпочити на лоні природи» намагаються розводити багаття й влаштовувати «пікніки», залишаючи сміття.  Це зовсім не вписується в поняття любити й берети рідну природу. Діти ж на Зміїній горі вчилися розуміти природу: слухали пісні вітру, птахів, шелест трав, а також вдивлялись у смарагдово-синю далечінь водно-болотних угідь дельти Ворскли. Сама ж річка прямує аж до видноколу, де зливається з водами Дніпродзержинського водосховища. 

На завершення, учні відвідали музей в адміністративно-науковому центрі парку, що створений на базі колишнього біостаціонару Полтавського педагогічного університету. 

В результаті екскурсії школярі отримали великий заряд бадьорості й незабутні позитивні емоції, а також знання про особливості природи рідного краю, та вчилися її відчувати й оберігати.


Автор: Колінько Віталій Олегович, учитель Шенгурівської ЗОШ I-III ступенів Кобеляцького району


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації