Для того, щоб оформити всі документи на гуманітарну допомогу, керівництво лікарні витратило декілька місяців.
Влітку минулого року в Зінгені з дружнім візитом побувала делегація представників Кобеляцького району. Під час зустрічей і прийомів голова райдержадміністрації Таміла Шевченко та Віктор Попруга, працівник обласного управління ДСНС, заключили кілька важливих домовленостей з німецькою стороною. Керівництво Зінгена мало безоплатно передати пожежній частині автомобіль «Мерседес» із 5‑кубовою бочкою та екіпірування для рятувальників. Подружжя благодійників Нетцхаммер зібрали фінансову допомогу для лікарні. За ці кошти на умовах співфінансування запланували придбати апарат для ультразвукового дослідження. Для територіального центру і районної лікарні німці обіцяли направити гуманітарний конвой. Туди мали увійти велосипеди, інвалідні візки, ходулі, електротовари й інші речі. У пологове відділення — інкубатори для немовлят.
Згодом виявилось, що через бюрократичні перепони кобелячани можуть залишитись без обіцяної допомоги. Кошти для придбання УЗД-апарату лікарня таки отримала, а от із гумконвоєм для медиків виникло чимало складностей. Щоправда, з автомобілем та екіпіруванням для рятувальників проблем ще більше.
Розповідає Валерій Коробейнік, завідуючий поліклінічним відділенням Кобеляцької ЦРЛ:
— Збором гуманітарної допомоги займалась община Святої Єлени міста Зінгена. Зокрема, подружжя волонтерів Шайбле, меценат Віллі Вайбель та уповноважена за партнерські відносини Кармен Шайде. Ще влітку минулого року ми з’ясували, що в Кобеляцькому районі немає офіційного набувача гуманітарки. Цим питанням займається Міністерство соціальної політики. Процедура реєстрації тривала аж до 6 грудня минулого року, доки центральна районна лікарня отримала право прийняти гуманітарну допомогу. 27 грудня автопоїзд вирушив із Зінгена і вже 3 січня прибув на митний пост у Кременчук. Вантаж доставили в Кобеляки. Далі почалася процедура його оформлення, яка тривала до травня.
Зі слів медика, гуманітарну допомогу розділили між територіальним центром, лікарнею, Ліщинівським будинком-інтернатом, Дашківською і Білицькою громадами. Усього список гумконвою складається з 52 найменувань. З обладнання районна лікарня отримала УЗД-апарат та три інкубатори для немовлят.
— Невдовзі має приїхати комісія, яка перевірить, чи дійсно гуманітарна допомога використовується за призначенням. Узагалі, лише завдяки наполегливості Таміли Шевченко та головного лікаря Володимира Казирода нам вдалося оформити всі необхідні папери й отримати дозволи на використання гуманітарки. Від імені керівників усіх установ та від себе особисто дякую німецьким колегам, за гуманітарну допомогу, яку вони направили для наших закладів.