Згідно висновків спеціалістів, ця вірусна хвороба вразила тварин, яких вирощували в підсобному господарстві Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату.
25 червня працівники будинку-інтернату, котрий знаходиться в селі Лісне поряд із райцентром, виявили, що в господарстві захворіло тримісячне порося. Протягом кількох днів вони безуспішно намагались вилікувати його. 29 червня порося здохло і працівники інтернату повідомили про випадок спеціалістів Держпродспоживслужби. Зразки мертвої тварини були направлені на експертизу в Регіональну лабораторію ветмедицини. Експерти зафіксували вірус африканської чуми свиней. 1 липня була терміново скликана надзвичайна протиепізоотична комісія, яка розробила основні заходи.
Згідно рішення комісії, працівники Держпродспоживслужби разом із рятувальниками утилізували на території Кобеляцького ПНБІ 54 голови тварин, що знаходились у господарстві. Навколо будинку-інтернату встановлено 3‑кілометрову захисну зону та в радіусі 8 кілометрів — зону нагляду. Сюди потрапила частина території Кобеляк (мікрорайон Заворскло), села Лісне, Кунівка, Комарівка, Ліщинівка, Підгора, Іванівка, Сухинівка, Красне і Гайове. Карантин призначено на 40 діб.
Начальник районного управління Держпродспоживслужби Сергій Куземко розповів, що його колеги проводять подвірний обхід та перепис тварин, яких утримують громадяни в своїх домогосподарствах. Паралельно розповсюджують інформаційні листівки щодо вірусу АЧС. Члени мисливських господарств «Артеміда» і «Ремез», що також потрапили в зону нагляду, обстежують лісові масиви з метою виявлення можливих причин спалаху інфекції. У середу ветеринари виставили пропускний пост при в’їзді на територію будинку-інтернату.
Жителям навколишніх населених пунктів рекомендовано утримувати свиней у закритих приміщеннях. Переносником збудника АЧС можуть бути птахи.