Вхід | Реєстрація

Урожай—2017: недобір гарантований

Урожай—2017: недобір гарантований

Не дивлячись на те, що кобеляцькі аграрії, як і їх українські колеги, застосовують у своєму виробництві передові технології і можуть багато чому навчити європейських та американських фермерів, у цьому році вони на гарний урожай розраховувати не можуть. Свої корективи в урожайність усіх без винятку сільськогосподарських культур внесла невблаганна природа.

У Кобеляцькому районі жнива розпочалися в кінці червня. Хоча перше зерно нового урожаю на комбінат хлібопродуктів, розташований у Бутенках, привезли 3 липня. Як завжди, перша пшениця надійшла з сільгоспкооперативу «Радянський». Проведений аналіз показав, що за якістю вона має високий другий клас.

А ось за кількісними показниками пшениці та інших зернових кобеляцькі аграрії зберуть значно менше, аніж торік. Причина — надзвичайно несприятливі погодні умови, що склалися весною та на початку літа. Пізні заморозки, а потім відсутність дощів зробили свою «чорну» справу: урожайність всіх без винятку сільськогосподарських культур знизилася.

Тетяна Чердак, начальник управління агропромислового розвитку Кобеляцької РДА, розповідає, що у 2016 році місцеві аграрії в середньому зібрали 47 центнерів пшениці з гектара, що є рекордним позитивним показником. У цьому році урожайність ранніх зернових, за прогнозами фахівців, знизиться на 30–35 відсотків. Тобто, становитиме близько тридцяти центнерів з гектара.

А ось агроном Віктор Труш налаштований ще менш оптимістично. Він вважає, що урожайність ранніх зернових зменшиться у порівнянні з минулим роком на 50 відсотків. Труш розповідає:

— Узагалі, робити прогнози є справою дуже невдячною. Крім того, потрібно володіти величезним масивом інформації. Із того, що я бачив, то є поля, на яких пшениця «сипне» і по 60 центнерів, але є й такі, де зберуть 15–20 центнерів.

Ситуація з пізніми культурами ще не катастрофічна, але близька до критичної. Зараз трішки виручають густі ранкові роси та зниження температури. Аби не було роси, а температура вдень трималася на позначці +30 і вище, то чимало рослин би вже загинули. А так там, де посіяли вчасно, посіяли гарним насінням, внесли добрива і сама земля доброї якості, то аграрії ще можуть розраховувати на пристойний урожай соняшнику і кукурудзи. Якщо не буде спека і пройдуть дощі, то може відновити свою вегетацію і соя. Та в будь-якому разі урожайності соняшнику по 40 центнерів, а кукурудзи по 100–120 вже не буде.

Володимир Білоусько, голова районної асоціації фермерів, в цілому погоджується з прогнозами про суттєвий недобір урожаю. Він сподівається, що урожайність озимої пшениці та ячменю складе від 24 до 30 центнерів із гектара. Щодо пізніх культур, на думку Білоуська, остаточні прогнози робити ще рано. Хоча хорошого урожаю не очікує ніхто.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації