Період, коли на весь Кобеляцький район був лише один апарат ультразвукової діагностики, подарований партнерами з Німеччини, уже давно відійшов у історію. Зараз в розпорядженні лікарні чотири таких апарати. Натомість існує дефіцит кадрів, тобто, лікарів, які можуть на них працювати.
Днями в Кобеляки надійшов черговий апарат ультразвукової діагностики. Це обладнання необхідне медикам для детального обстеження внутрішніх органів. Колись у лікарні дивилися, як на диво, на апарат УЗД, подарований партнерами із німецького міста-побратима Зінгена. Зараз їх, апаратів УЗД, уже чотири. І якщо плани керівництва лікарні та Департаменту охорони здоров’я Полтавської області стануть реальністю, то вже у цьому році для Кобеляцького району придбають портативний (переносний) УЗД. Про це редакцію повідомив головний лікар Кобеляцької ЦРЛ Володимир Казирод. Він розповів, що черговий апарат УЗД надійшов у Кобеляки завдяки програмі співпраці Департаменту охорони здоров’я та Світового банку. Обладнання в основному буде використовуватися для виявлення патологій серця. Саме цій групі захворювань зараз приділяє найбільшу увагу як Уряд України, так і Світовий банк. Адже невблаганна статистика свідчить, що українці найчастіше помирають від хвороб серцево‑судинної системи. Причому помирають у так званому продуктивному віці: 40-50 років. Для того, щоб виправити ситуацію у кращий бік, і прийнята програма «Доступні ліки», а міжнародні інституції фінансують придбання сучасного обладнання для виявлення патологій.
За словами Казирода, нині один із кобеляцьких лікарів проходить короткотерміновий курс навчання у Кременчуці. Його вчать тому, як за допомогою УЗД розрізняти хворобливі зміни в серці. Зараз вже можна констатувати, що дефіцит сучасного медичного обладнання поступово зникає. Але натомість виникла інша проблема: не вистачає фахівців, які можуть на ньому працювати. Головний лікар бачить вирішення проблеми кадрового «голоду» у підвищенні кваліфікації місцевих медиків. Зокрема, працювати на УЗД будуть вчитися хірурги та гінекологи.
Розповідаючи про появу нового апарату УЗД, Володимир Казирод згадав і про інший нюанс роботи медиків. Він повідомив, що вже створена рада Кременчуцького госпітального округу. Її головою обрали головного лікаря Кременчуцької ЦРЛ, розташованої у Кохнівці, Марію Ігнатчук. Як розповів Володимир Олексійович, перші особи Кременчука мали бажання, аби цю посаду зайняв хтось із місцевих чиновників міськради. Та медична спільнота, зокрема, представники Кобеляк і Глобиного, наполягли, аби раду очолив медик із практичним досвідом роботи.
Створення госпітальної ради стало першим прецедентом в Україні. На думку Казирода, це дасть можливість швидше залучити додаткові фінанси для розвитку медицини, у тому числі і в Кобеляцькому районі.