За подіями, які відбуваються у Китайгороді, слідкує весь район.
На останніх громадських слуханнях у середині червня селяни схвалили проект рішення сільської ради про добровільне об’єднання громад Китайгорода і Рудки. Кількома днями пізніше на сесії Китайгородської сільської ради депутати підтримали це рішення. Документ був підписаний і сільським головою Вербицькою. Одночасно сільська громада оголосила недовіру сільському голові та зібрала для цього 486 підписів.
На сьогодні сільський голова Наталія Вербицька достроково припинила свої посадові повноваження. Люди не бажають мати при владі сільського голову, який не відповідає вимогам народу.
Сесія припинила повноваження сільського голови
30 червня у Китайгороді відбулася 31-а позачергова сесія сільської ради. Головним було питання про дострокове припинення повноважень голови сільської ради Наталії Вербицької. Разом з депутатами сільської ради на заході будо присутніх 95 чоловік. Із 14 депутатів було присутніх 12. Депутати затвердили склад лічильної комісії та зразок бюлетеня. Головою комісії обрали Антона Величка. Перед голосуванням усім бажаючим давали змогу виступити та висловити свою думку щодо ситуації, яка склалася. Наталія Вербицька була готовапрозвітуватися про свою роботу, але їй не дали такої можливості. Виступаючі критикували роботу сільського голови. Дехто з присутніх намагався захистити Вербицьку, але це не переконало селян. Народ глузував з приведених аргументів захисників та відкрито ігнорував їхні докази. Одним з головних причин непорозумінь з головою жителі вважають небажання Наталії Вербицької дослухатися до думки громади і всупереч інтересам односельців діяти поза спинами людей. Зі слів селян, вони вже зробили свій вибір і хочуть добровільного об’єднання з Рудківською громадою. Людей обурив той факт, що на зібранні у місцевій школі сільський голова в агресивній формі переконувала присутніх приєднуватися до Могилівської громади, а школярів вступати до її школи. Вербицька погрожувала директору Китайгородської школи звільненням. Свідками виступу стали всі присутні на зібранні. Зміст виступу сільського голови був зафіксований у протоколі. Копія додана до матеріалів останньої сесії. Ігнорування інтересами громади ще більше налаштувало селян проти свого керівника.
Депутат сільської ради Зінаїда Серга звернула увагу присутніх на цілу низку порушень у роботі Вербицької, які компрометують її як керівника. Викладені факти депутат додала у письмовій формі до протоколу сесії. Але озвучені факти мають перевірятися спеціальними відповідними органами.
Після виступів і обговорень депутати розпочали таємне голосування.
У ході сесії китайгородці не завжди вели себе стримано. Народ з тривогою очікував результатів голосування. Коли секретар лічильної комісії Дмитро Івженко оголосив кількість депутатських голосів на користь громади, зал вибухнув зливою оплесків. За дострокове припинення повноважень сільського голови проголосували 10 депутатів із 11. Народна ініціатива перемогла. Згідно статті 79 (ч. 1 п. 4) Закону України «Про місцеве самоврядування», Наталія Вербицька припиняє діяльність на посаді голови сільської ради і звільняється з роботи з відповідним записом у трудовій книжці. Обов’язки сільського голови тимчасово буде виконувати Ірина Рижко, секретар сільської ради.
Чому проголосували тільки 5 депутатів?
Крім головного питання, на сесії було розглянуте ще одне. Мова йшла про зареєстрований під номером 142 депутатський запит щодо проведення аудиторської перевірки фінансово‑господарської діяльності Китайгородської сільської ради. У процесі голосування запит підтримали 5 депутатів. Інші — утрималися. Громадяни стали цікавитись, з яких причин 6 депутатів не підтримали ініціативу. На думку присутніх, не підтримали — значить депутатам є що приховувати. Один із депутатів висловився, що на таку перевірку потрібні кошти. На це мешканець Китайгорода Анатолій Білокінь заперечив опоненту: сільська рада підпорядковується районній владі. Вона повинна назначити спеціальну перевірку компетентними органами. Фінансових затрат на це не потрібно.
Суд відхилив позов сільського голови
Напередодні 31-ої позачергової сесії сільської ради у залі Царичанського районного суду відбулося судове засідання за участю Китайгородського сільського голови Наталії Вербицької, поліціянтів, прокурора, членів Китайгородської ТВК. Наталія Іванівна подала позов до суду на працівників поліції за їхню бездіяльність, за невиконання своїх обов’язків. У заяві позивач звинуватила Китайгородську територіальну виборчу комісію у перевищенні свої повноважень. На думку Вербицької, поліція нічого не робить для того, щоб відкрити кримінальне провадження щодо дій комісії. Заява була подана 21 червня. А 27-го відбувся суд. Крім сільського голови і представників правоохоронних органів, на засідання суду приїхали і мешканці Китайгорода у кількості понад 30 чоловік.
Коли надали слово обвинуваченим, то представник поліції Євген Манзюк повідомив судді Альоні Зубій і присутнім, що ознак кримінального правопорушення у діях виборчої комісії немає. Підстави для відкриття досудового розслідування у поліції відсутні.
— На сьогодні робота поліції триває. Проводиться перевірка, у ході якої ознак злочину не встановлено, — зауважив Манзюк.
Суддя Зубій поцікавилася у Наталії Вербицької, в чому вона вбачає злочин тих, кого звинувачує.
— Поясніть конкретно, хто на вашу думку злочинець? У чому ви вбачаєте бездіяльність поліції? Яка має бути підстава, щоб відкрити кримінальне провадження? — запитала суддя. Але чіткого пояснення позивач так і не змогла дати.
Під час виступу Вербицької на суді присутні китайгородці декілька разів сердито реагували, обурюючись неправдивими свідченнями. Людям було важко себе стримувати. Коли суддя оголосила перерву, громадяни терпляче чекали оголошення вироку. Наталії Вербицькій на суді стало зле, але ніхто з присутніх не підтримав її, окрім чоловіка.
Суд відмовив Наталії Вербицькій у відкритті кримінального провадження через відсутність ознак злочину. Люди не стрималися і зааплодували.
На сьогодні пакет відповідних документів щодо об’єднання Китайгородської і Рудківської громад поданий на розгляд у вищі інстанції.