Літаючі таргани, машини на тротуарах, неймовірна спека… Давайте по черзі.
Старенький закордонний паспорт
Раніше, щоб поїхати на Кіпр, українцю потрібно було 15 хвилин: вписати на спеціалізованому сайті свої паспортні дані в анкету. Через день-два так звана про-віза приходила на електронну пошту. Безкоштовно. Розпечатав? Усе. Мандруй на здоров’я. Ті, у кого залишився паспорт старого зразка, ще мають можливість подорожувати за цією схемою.
Біометричний паспорт і гаманець з «єврами»
Якщо у вас біометричний паспорт нового зразка, потрапити на острів буде складніше (читай «дорожче»). Візу дійсно отримувати не треба, зате треба показати прикордонникам кругленьку суму в гаманці ( 50 євро на кожен день перебування на острові) та оплачену броню в готелі або запрошення від приймаючої сторони.
Червоні дерева
Море, гори, неймовірна краса… Це те, що вам запропонує Google по запиту “Кіпр”… Що сказати, турфірми попрацювали на славу. І я підтверджую: природа вразить кожного, хто хоч раз зануриться в її чарівність. Червоні, блакитні, білі дерева. Бананові ферми, макові поля і безліч іншої краси. Про це немає сенсу говорити, це треба бачити. Дихати гірським повітрям, відчувати аромат цитрусових плодів та прогулюватися між кам'яними садибами по вузеньких вуличках. Краще розповім вам про деякі неприємні нюанси. Непомітні на перший погляд. Вони іноді навіть проходять повз увагу туриста, який відвідав острів.
Велетенські таргани
Коли я вперше побачила таргана розміром з палець, мало не втратила свідомість. Проте, кажуть, в Таїланді літають ще більші. Такого гидкого створіння я ніколи раніше не зустрічала. Воно швидко пересувається і важко ліквідується… Може залетіти на балкон або заповзти по каналізації. Немає будівлі на Кіпрі, де не бувало тарганів. З ними місцеві жителі всіляко борються, але не завжди успішно. Навіть якщо ви не побачите їх в готелі, то розчавленого на вулиці, більш за все, вдасться знайти.
Нетверезі туристи за кермом
Ви не зачепили ремінь безпеки — заплатіть 300 євро. Говорили по телефону? Ще 300 євро, будь ласка. Проте, якщо ви трішки напідпитку, це дозволено. Якщо дуже — вас відвезуть у відділок, пригостять кавою, і ви заплатите ті ж самі 300 євро штрафу. Водійські права ніхто не вилучить. Як наслідок, за кермо сідають часто в нетверезому стані, аварії на дорогах трапляються часто. Ще прикрий момент: майже всі кіпріоти паркуються біля своїх домівок на трутуарах, що ускладнює рух пішки, особливо з дитячим візком.
Дешеві лимони та дорогий кефір
Ціни на продукти для туристів, звичайно, завищені. Сезонні овочі та фрукти можна придбати за доволі терпимою ціною. Однак молочні та кондитерські вироби вас здивують своєю дороговизною. Наприклад, півлітрова пляшка кефіру обійдеться в 60 гривень, а буханець хліба може коштувати 75-80 гривень. Якщо ви збираєтеся харчуватися в кафе, на легкий сніданок, в кращому випадку, витратите 200 гривень. За вечерю з келихом місцевого вина розраховуйте заплатити від 1000 гривень.
Проїзд в автобусі по місту - 45 гривень. Утім, ціни на інших курортах бувають значно вищі. Скажімо, в Ізраїлі ще відсотків на 30 дорожче.
Клімат
У серпні острів завмирає. Місцеві жителі їдуть подалі від спекотних днів і ночей. Зате туристи тисячами окуповують острів. Часто вони згорають у перший же день відпочинку і ховаються у затінках яскраво-червоні. Сонцезахисний крем має бути 50+ і бажано з 11:00 і до 16:00 не знаходитися на сонці. Також бувають вітри, пилові бурі… Це вже як кому пощастить. Проте, незважаючи ні на що, Середземне море зустріне вас температурою +29 (якщо не буде холодних течій) і прозорою водою (якщо водорості не приб’є до берега). Зрештою, будь-яка подорож — це екстрим: готуйтесь до найгіршого, насолоджуйтесь найкращим.