Колишній військовий з Миргорода, який передавав «ДНР» інформацію про вильоти бойових літаків, вийшов за законом Саченко, але повернувся у в’язницю після рішення апеляційного суду
Учора Апеляційний суд Полтавської області прийняв рішення стосовно справи Юрія Марьяна. Його обвинувачують в тому, що він збирав інформацію про польоти бойових літаків із військового аеродрому у Миргороді та передав їх терористам, так званої ДНР.
Виходячи із судового розгляду справи, історія виглядає наступним чином.
Юрій Марьян народився і мешкав у Миргороді. У 2014 році він працював у міській бібліотеці. У квітні того ж року у Донецькій області було створене незаконне військове формування «ДНР». На думку прокуратури, Марьян підтримував погляди цієї терористичної організації і вирішив їм допомогти. Він вийшов на зв’язок з громадянином на прізвище Пономаренко, який мав відношення до «ДНР». Разом з ним він проходив навчання у Полтавському училищі зв’язку ще за часів СРСР. Пономаренко сказав, що займав посаду начальника зв’язку в «ДНР».
Марьян запропонував допомогти наступним чином. Він колишній військовий, працював у військовий частині А1356 у Миргороді і володів потрібною інформацією. Згідно з обвинуваченням, з 24 грудня 2014 року по 18 лютого 2015 року він по телефону передавав інформацію про виліт і напрямок руху військових літаків з Миргородського аеропорту. Що за літак і з якою екіпіровкою, він розумів, чувши лише звук двигуна, сидячи у бібліотеці.
Доказами по справі були записи телефонних дзвінків між Марьяном і Пономаренком, які прослуховувало СБУ.
Сам Марьян свою вину не визнав. Говорить, що зв’язався з Пономаренком, тому що через нього хотів визволити з полону «ДНР» знайомого Артема Гусєва. Відомості про зліт літаків він давав хибні і ця інформація нікому не зашкодила. Польоту літаків не бачив, тому вважає що обвинувачення ґрунтується на припущеннях. Однак, у наданих суду прокуратурою записаних розмов, про порятунок Гусєва не йшлося. Марьян просив виправдати його ще з тих обставин, що він ветеран афганської війни та доглядає за старенькою мамою.
Спочатку його справа розглядалася в Миргородському районному суді. За вироком від 16 червня 2016 року його засуджено до 2 років і 6 місяців в’язниці. Він одразу вийшов на свободу за законом Савченко, оскільки більше року просидів у СІЗО.
І прокуратура, і Марьян подали апеляційну скаргу на це рішення. Прокуратура просила 6 років позбавлення волі, а Марьян — визнати його невинуватим.
Учора Апеляційний суд прийняв остаточне рішення. На думку колегії суддів Вікторії Герасименко, Олександра Загожая та Алли Гонтар, вина Марьяна доведена. За вироком суду, він отримав 4 роки позбавлення волі, з яких відбуде 2 роки у в’язниці, оскільки більше року сидів у СІЗО.