— На Полтавщині близько 50-ти родин стоять в черзі на усиновлення. Більшість хоче взяти малюка віком до 5-ти років, а у нас зовсім мало таких дітей. Щомісяця в області відбувається до 10-ти усиновлень, – розповідає заступник голови Полтавської ОДА Надія Мякушко.
В області зросла кількість прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу.
— Держава щомісяця виплачує по 2 неоподатковувані мінімуми на кожну дитину, це близько 1400 грн. Ми завжди говоримо прийомним батькам, що вони справді здійснюють подвиг, але за гроші. Служби у справах дітей контролюють використання коштів, ми вважаємо, що батьки-вихователі повинні відкладати хоча б якусь частину грошей на рахунок своїх підопічних, аби по досягненню 18-ти років у дитини був невеликий капітал, – зазначила Надія Мякушко.
Наразі у Кременчуцькому будинку дитини перебувають 90 дітей, а всього кілька років тому тут було майже вдвічі більше вихованців. Головний лікар установи Лідія Пересунько говорить, що дітлахів справді активно всиновлюють. За останній час жодну дитину не передали до інтернату – всіх розібрали прийомні батьки чи опікуни. Чи можна сподіватися, що незабаром в Україні зникнуть сиротинці? На жаль, такі установи існуватимуть, бо залишаться в них «безперспективні» сироти – дітлахи, які мають тяжкі фізичні та розумові вади.