Вхід | Реєстрація

У Біликах будують водопровід і каналізацію

У Біликах будують водопровід і каналізацію

Централізоване водопостачання з’явиться в мікрорайоні Поділ, а мережа водовідведення — неподалік цукрового заводу.

Відразу два грандіозні будівництва паралельно проводять у Біликах. Після їх завершення майже 650 дворів зможуть підключитися до централізованої водомережі, а каналізаційна система обслуговуватиме 980 квартир і будинків.

Про об’єкти, на яких триває будівництво, розповів директор селищного комунального підприємства «Старт» Сергій Китайгора:

— Згідно документації, протяжність новозбудованого водогону складе 11,7 кілометра. Централізованим водопостачанням будуть охоплені жителі мікрорайону Поділ. Відповідно до проекту, вартість будівництва мала скласти 5 мільйонів 980 тисяч гривень. Тендер на будівництво виграла полтавська організація ПНВП «Термотех», яка погодилась провести вказані роботи за 3 967 962 гривні. Усього до централізованого водопостачання зможуть під’єднатись 650 дворів. Роботи розпочали 4 липня. Станом на понеділок 24 липня прокладено 1800 метрів труби. Плануємо до настання морозів виконати 80 відсотків запланованих робіт. Хоча не виключаємо, що повністю завершимо будівництво у цьому році. Усе залежатиме від фінансових надходжень.

Сергій Китайгора пояснив, що будівельна організація прокладає центральну магістраль. Біличани за власні кошти підводитимуть воду в свої будинки. Після під’єднання працівники комунального підприємства встановлять лічильники й опломбують їх. Вартість цих робіт — 120 гривень.

Також керівник «Старту» повідомив, що паралельно в селищі будують каналізацію, яка обслуговуватиме багатоквартирні і приватні будинки по вулицях Молодіжній і Будівельній. Загальна кількість абонентів — 980. Необхідність у будівництві каналізації з’явилась після того, як керівництво цукрового заводу попередило про небезпеку, яка виникає з обслуговуванням будинків місцевих жителів.

— За проектом, каналізаційна мережа пролягатиме від насосної станції до полів фільтрації, якими користується цукровий завод. Раніше каналізаційні стоки були спрямовані в резервуари, розміщені на заводі, а вже потім — на поля фільтрації. Через те, що підприємство працює посезонно, взимку почали виникати проблеми зі стоками: вони перемерзали. Тому й вирішено було збудувати нову каналізаційну мережу. Її протяжність становитиме 1 кілометр 750 метрів. Згідно проекту, з селищного бюджету на будівництво виділили 1 мільйон 960 тисяч гривень. Після проведення тендеру фірма «Дніпроводбуд» оцінила свої роботи в 1 мільйон 268 тисяч гривень. Будівельні роботи розпочались 15 червня і мають завершитись до кінця серпня. Також на будівництво каналізації мають надійти 500 тисяч із обласного екологічного фонду. Завдяки цьому, ми майже мільйон гривень зможемо перекинути на водогін. Крім того, депутат обласної ради Сергій Жук обіцяв виділити на водогін мільйон. Селищна рада заклала в цьогорічному бюджеті на його будівництво 1,7 мільйона. Хоча проект будівництва водогону й розрахований на два роки, але, повторюсь, не виключено, що ми зможемо завершити його цьогоріч.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ
************************************

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації