Такими «фактами» апелював перед депутатами кобеляцький міський голова Олександр Копелець.
У четвер 3 серпня відбулось друге пленарне засідання позачергової вісімнадцятої сесії Кобеляцької міської ради. На ньому розглядалось питання про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад.
Міський голова Олександр Копелець розповів, що у вівторок і середу пройшли громадські обговорення з приводу створення Кобеляцької об’єднаної громади, у яку входитиме райцентр і Кунівська сільська рада. Жителі міста погодились на об’єднання, а тому питання це виноситься на сесію.
Депутат Таміла Шевченко підтримала ідею об’єднатись із Красним, але додала:
— За підрахунками спеціалістів райдержадміністрації, Кобеляцька громада буде самодостатньою і зможе утримувати всі заклади й установи лише за умови, якщо об’єднаються міська рада, Лебединська, Золотарівська, Кунівська, Василівська, Бродщинська, Канавська, Сухинівська, Красненська і Підгорянська сільські ради. Тоді бюджету громади вистачить на її розвиток. Оскільки сьогодні ми розглядаємо можливість об’єднатись із Красним, у подальшому нам необхідно працювати з усіма громадами, які я назвала. Ви ж розумієте: чим більше населення, тим більше фінансування з боку держави. Щоб податку з доходу фізичних осіб, про який ви завжди говорите, та інших надходжень вистачало не тільки на зарплати, а й розвиток інфраструктури.
Анатолій Кучеренко, у свою чергу, звернувся до міського голови. Він нагадав, що на першому засіданні обговорювалось об’єднання з Сухинівською і Красненською сільськими радами. Тепер розглядають тільки останню. Кучеренко припустив:
— Навіть якщо красняни погодяться на пропозицію і пакет документів дійде до Кабміну, то там прорахують, що ми не зможемо самостійно утримувати свою громаду.
На це міський голова заявив:
— Якщо отримаємо згоду від Красного, наша територіальна громада відбудеться. Перед тим, як зробити усну пропозицію, я особисто організував поїздку красненських депутатів у Омельник Кременчуцького району. Також домовився з сухинівським сільським головою Ігорем Рябекою, що разом відвідаємо цю громаду і подивимось на їх роботу.
Потім знову Шевченко пояснила, що з міста в районний бюджет за півроку надходить 10,8 мільйона ПДФО. А на утримання установ, які знаходяться в райцентрі і після об’єднання перейдуть на баланс громади, витрачено за цей період 12 мільйонів.
Після суперечок із міським головою Таміла Шевченко покинула зал засідань.
Кучеренко все ж наполіг, щоб депутати звернулися з пропозиціями окремо до Красненської і Сухинівської сільрад.
Далі Олександр Копелець сказав, що Шевченко «кіпішує» і боїться втратити третину ПДФО у районному бюджеті:
— Після приєднання Краснянської, усі сільські ради ломонуться сюди. Я готов з вами спорити на шо хоч. Не кажу, що це буде завтра. Після виборів, після всього будуть самі писати. У тому числі, я казав Кішінському, і ти прийдеш сюди. Ти до Біликів не підеш. І тоді я хочу побачити, як ти будеш сьорбати перед людьми.
У результаті 18 присутніх депутатів надали згоду на добровільне об’єднання окремо з Красним і Сухинівкою та доручили міському голові провести роз’яснювальну роботу в сільських радах.
Копельцизми
- Для того, щоб той
- Ми з вами, на жаль, чи, може, не то, ніхто, вибачте мені, за прямолінійність і за те, шо тут
- Давайте по суті. — Уже суть ушла
- Саме тому сир-бор і отакий кіпіш
- Копелець гад такий і є