Вхід | Реєстрація

У Дрижиній Греблі на сесії дуже голосно кричали

У Дрижиній Греблі на сесії дуже голосно кричали

У тому числі й через те, що з 11 серпня жителі села можуть залишитися без питної води.

Таку «гучну» в сенсі децибелів сесію навіть важко пригадати. І справа тут зовсім не в актуальності чи скандальності питань, які мали розглянути місцеві депутати. Просто дехто з присутніх вирішив, що найкращим способом донести свою точку зору до інших є гучний крик.

Тон сесії з перших хвилин задав місцевий житель Олексій Донсков. Він зажадав, щоб сільський голова Лариса Молоканова та депутати розпочали роботу сесії із хвилини мовчання на знак вшанування загиблих в АТО. Сільський голова попрохала чоловіка не заважати роботі і не встановлювати свої порядки. Після кількахвилинної суперечки депутати таки розпочали роботу так і не виконавши вимогу Донскова.

У ході сесії чоловік продовжував кричати. Спочатку він криком почав вимагати скасувати проведення Дня села. Мотивував свою вимогу проведенням антитерористичної операції на Донбасі і тим, що подібне рішення прийняли у Біликах. Потім Донсков протягом усієї сесії постійно пред’являв претензії керівнику СТОВ «Україна» Зінаїді Норці, яка теж була присутня на засіданні. Закінчував він свої гучні промови закликами «Все ніяк не наїстеся!», «Підождіть, і з вами розберуться!». Норці Донсков закидав незаконне, на його думку, використання земель на території сільради, загибель чоловіка на водонапірній башті, що сталася кілька років тому, та вибіркове ставлення до користувачів води. Останню тезу одразу потрібно пояснити. У Дрижиній Греблі склалася унікальна для Кобеляцького району ситуація, коли воду населенню постачає сільгосппідприємство. На думку Донскова, районного депутата Валерія Дриги та ще кількох присутніх на сесії людей, це створює прецедент, коли керівник підприємства може здійснювати тиски на власників земельних паїв. Вони говорили, що ціна на воду є різною для користувачів. Ті, хто обробляє землю самостійно або віддав її в користування іншим фермерам, платять більше, аніж пайовики, котрі співпрацюють із Норкою.

Сама Зінаїда Норка вже після закінчення сесії пояснила:

— Для всіх без винятку користувачів встановлена однакова ціна: 11 гривень за кубометр питної води. Просто за тих, хто віддав землю в користування «Україні», платить саме підприємство. От і все. Це законно і нормально. А відмовилася я від надання послуги з водопостачання через одну просту причину: інші споживачі або  взагалі не платять за воду, або сплачують не в повному обсязі.

 

Чи залишиться Дрижина Гребля без води?

Питання, яке забрало найбільше часу і під час обговорення якого рівень децибел сягав шкідливих для здоров’я присутніх позначок, стосувалося питної води. Сільський голова Лариса Молоканова проінформувала присутніх про те, що з 11 серпня закінчується дозвіл на спецводокористування, виданий СТОВ «Україна». Ще у березні цього року керівник згаданого підприємства Зінаїда Норка на зібранні жителів села повідомила, що не буде поновлювати термін дії дозволу через те, що не всі платять за воду. Тоді було прийняте рішення, що надалі воду видобувати і постачати буде комунальне підприємство «Бутенківське» з сусіднього села. Тим більше, що Дрижина Гребля мала стати частиної об’єднаної територіальної громади з центром у Бутенках. Минули кілька місяців. Центральна виборча комісія так і не призначила дату виборів у новій громаді. Отже, юридично вона й до цього часу не створена. І, коли керівництво Бутенок спробувало заплатити за продовження договору на спецводокористування, то не змогло цього зробити. Держказначейство відмовилося реєструвати такий платіж.

Слова Молоканової підтвердив Ігор Мостовий, директор «Бутенківського», якого теж запросили на сесію. Він запевнив, що гроші і бажання платити у них є. Але відсутній юридичний механізм. А Держказначейство, що відслідковує всі бюджетні платежі, не дозволяє порушувати закон.

У свою чергу Зінаїда Норка попередила, що після 11 серпня не подасть населенню жодного літра питної води. І запевнила, що справа не в її амбіціях, а у вимогах законодавства. Адже якщо «Україна» продовжить надавати послуги з водопостачання після закінчення терміну дії спецдозволу, то екологічна служба накладе на підприємство штраф у сумі близько двохсот тисяч гривень. З її слів, їй уже телефонували з екологічної служби і цікавилися ситуацією.

Навіть попри шалений крик, яким супроводжувалося обговорення цього питання, удалося вловити, як місцева влада при допомозі підприємців збирається вирішити надважливе для села питання забезпечення людей водою. За продовження дозволу гроші заплатить СТОВ «Україна». Це підтвердила Зінаїда Норка. Приватній структурі так робити можна. За встановлення окремого пункту обліку спожитої електроенергії зголосився заплатити Валерій Дрига. Воду постачатиме вже «Бутенківське». Це підтвердив Ігор Мостовий. І навіть озвучив новий тариф, який затвердили депутати. Він становитиме 7 гривень 97 копійок за кубометр.

Здавалось б, усі можуть видихнути з полегшенням і спати спокійно. Але ж… Сесія відбулася 4 серпня. Дозвіл на водопостачання закінчується 11 серпня. Протягом тижня його необхідно отримати. Між тим Ігор Мостовий розповів, що зазвичай така процедура завершується у Києві і триває близько двох-трьох місяців. Якщо Дрижина Гребля на два місці залишиться без води, то це загрожує екологічним лихом, соціальним вибухом і кримінальної справою. Почали думати, що робити.

Урешті домовились, що для того, аби вирішити питання у якомога коротші строки, потрібно просити допомоги у голови РДА Таміли Шевченко та голови ОДА Валерія Головка. Делегація з Дрижиної Греблі та Бутенок уже в понеділок має їхати до Полтави.

Та існує ще один варіант отримання дозволу. Щоправда, він дорожчий. Та не потребує допомоги чиновників. Про нього редакції розповів директор кобеляцького «Водоканалу» Іван Дяченко. Справа в тому, що в Україні існують фірми, які надають допомогу в отриманні таких дозволів. Вони беруть гроші за це. Але в результаті потрібні дозволи можна отримати за два-три дні, а не за місяці. Розцінки у таких посередників не космічні: близько десяти тисяч гривень. Який спосіб вирішення проблеми виберуть у Дрижиній Греблі — це їх справа. Головне, щоб жителі села не залишилися без питної води.

 

P. S. У вівторок, 9 серпня, редакції стало відомо, що представники Бутенок та Дрижиної Греблі їздили у обласне управління екології, де їм пообіцяли посприяти в отриманні спецдозволу.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
11 серпня 2017, 14:22 | Кобеляки | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації