З 1 серпня 2017 припинили виплати по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У Мінсоцполітики називають такий крок "оптимізацією соціального захисту сімей з дітьми", оскільки цю допомогу об'єднали з виплатами при народженні дитини.
Українська Гельсінська спілка з прав людини підрахував втрати сімей. Так, якщо сім'я отримувала допомогу по догляду в мінімальному розмірі (130 грн в місяць), то втрати складуть майже 5000 гривень за три роки. А якщо допомога надавалася в більшому розмірі, наприклад 500 гривень, то сім'я втратить 18 000 гривень.
Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк зазначає, що анонсоване збільшення допомоги при народженні першої дитини можна вважати умовним, оскільки розмір допомоги, яка виплачується відразу, не змінився - це трохи більше 10 тис. гривень. Не збільшується і сума щомісячної допомоги - 860 гривень, продовжили тільки час виплати допомоги - з 2 років до 3 років.
Також варто звернути увагу на затверджений прожитковий мінімум для дітей до 6 років. З 1 липня 2017 він становить 1059 гривень, з 1 жовтня 2017 року — 1102 гривень. З цього випливає, що щомісячна допомога в сумі 860 гривень менша, ніж прожитковий мінімум. Логічно було б вирівняти розмір щомісячної допомоги до прожиткового мінімуму для дитини.