На мітинг у Полтаву приїхали гірники з Горішніх Плавнів, які протестували проти підміни державним реєстратором директора їхнього підприємства
Сьогодні на площі перед Полтавської облдержадміністрацією пройшов мітинг працівників ПрАТ «Рижівський гранітний кар’єр». Робітники і адміністрація гірничого підприємства стверджує, що рейдери незаконно змінили керівництво і збираються розпродати техніку.
За їх словами, історія виглядає наступним чином.
Підміна директора підприємства за допомогою державного реєстратора
17 серпня 2017 року головний бухгалтер підприємства Надія Івасенко спробувала зареєструвати податкові накладні і отримала відповідь від фіскальної служби, що підпис голови правління Сергія Корявчинкова не є дійсним. Вона зателефонувала в податкову і їй сказали, що в цей день у державний реєстр юридичних і фізичних осіб підприємців внесли зміни — був призначений новий керівник Дмитро Дробко. Справжній голова правління тоді був у відпустці і про те, що він вже не керівник, дізнався по телефону від шокованих працівників.
Директор з маркетингу підприємства Роман Позивай розповів, що рейдерам відмовили в Горішніх Плавнях і Кременчуці. Реєстратора, який погодився внести зміни, знайшли у Глобиному. Зміни були внесені на основі рішення наглядової ради, хоча згідно із статутом підприємства, змінювати голову правління можна тільки на загальних зборах акціонерів. Також реєстратор не міг внести зміни, бо всі оригінали документів зараз знаходяться на підприємстві.
Після цього були заблоковані рахунки підприємства. До «Альфа-банку», де відкритий рахунок підприємства, прийшли люди, які представилися новим керівництвом, показали витяг з реєстру і сказали менеджерам заблокувати рахунки, що вони і зробили. Тепер підприємство не може платити заробітну плату і податки.
Справжня адміністрація підприємства звернулася в прокуратуру, яка відкрила провадження за статтею 358 ККУ (підроблення документів). Поки готувалися матеріали справи, 21 серпня у реєстр знову внесли зміни. Замість Дмитра Дробка призначили Ігоря Стукалова. Гірники, які вийшли на мітинг, говорять, що не знають і ніколи не бачили ні першого, ні другого.
Витяг з кримінального провадження
Підміна керівників підприємства — класика рейдерського захоплення. Державний реєстратор може дати в руки чужій людині підприємство, а в суді відповідальності майже ніякої не несе. Надалі постійні зміни робляться, щоби заплутати сліди. Поки прокуратура буде розглядати підробку документів одного реєстратора, інший реєстратор призначить ще одного нового керівника.
Мітингарі називають рейдерами голову наглядової ради Вадима Ковальчука і його кума Анатолія Мельника, який до лютого 2011 року займав посаду прокурора Полтавської області.
Говорять, що вони збираються продати техніку або порізати її і здати на металобрухт. Справжнє керівництво викликало державну та приватну охорону, бо говорять що є загроза силового захоплення.
Робота на підприємстві зараз зупинилася — 100 чоловік без праці. Через це зірвані плани державних замовлень на ремонт доріг. Оскільки граніт, який видобувають в кар’єрі, переробляється в щебінь.