До 30 вересня на водоймах Полтавщини триватиме літньо-осіння заборона на вилов раків. Це необхідно для збереження та охорони популяції цього виду тварин.
Як розповів керівник Державної екологічної інспекції в Полтавській області Вадим Осипенко, саме у цей час відбувається друга линька раків:
— Вона триває від кількох годин до доби, а формування та зміцнення нового панцира потребує від одного до півтора місяця. Тому і встановлено заборону на вилов раків, — пояснив Вадим Осипенко.
Линька відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а у молодих – щоразу при рості і розвитку. Панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, скидання панциру — необхідне для розвитку особин.
— Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому зараз вони максимально уразливі. Під час линьки раки скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей, зябер тощо. Знати це важливо для збереження біорізноманіття, — додав Вадим Осипенко.
З 15 серпня по 30 вересня в Україні заборонено будь-який вилов раків. За це передбачена адміністративна відповідальність і штраф у 680 грн. Окрім того, порушник має компенсувати завдані ним збитки — 25,5 грн за кожного незаконно виловленого рака.
— Згідно правил любительського і спортивного рибальства, за добу дозволяється виловити не більше 30 раків на загальних водоймах. А також не більше 50 штук на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється лов раків у темну пору доби — пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу. Також заборонено застосовувати підсвічування, — пояснив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.
Просимо рибалок бути відповідальними та дотримуватись правил. Повідомляйте про всі факти та можливі причини задухи риби у водоймах.