Вхід | Реєстрація

Лікарі поки що не укладають угоди з пацієнтами

Лікарі поки що не укладають угоди з пацієнтами

Цей процес розпочнеться після того, як Верховна Рада проголосує за медичну реформу.

На початку цього року засоби масової інформації анонсували реформування в первинній ланці медицини. Згідно них, кожен житель країни повинен укласти угоду з сімейним лікарем. Та до цього законодавець має сформувати перелік гарантованих медпослуг, упровадити доступні ліки для населення, затвердити межі госпітальних округів. Після цього буде створений реєстр пацієнтів, лікарів і медичних закладів. Доки триватимуть ці перетворення, лікарі продовжуватимуть працювати у штатному режимі.

Також, згідно реформи, кожен лікар забезпечуватиметься персональним комп’ютером із виходом в Інтернет для роботи з електронним реєстром пацієнтів. Один сімейний лікар має обслуговувати не менше 2000 чоловік.

На якій стадії перебувають ці перетворення, розповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Любов Коломієць.

Медик пояснила, що наразі Верховна Рада не проголосувала за медичну реформу, яка знаходиться в проектному вигляді, а тому і договори не укладаються:

— Уряд доопрацьовує нормативну базу, вносить зміни у порядок роботи сімейних лікарів. Також має з’явитись Національна агенція охорони здоров’я, яка контролюватиме, скільки угод уклав кожен лікар. Зараз законодавець чітко прописав, що будуть створені два реєстри: червоний, куди заноситимуться всі жителі нашої країни, і зелений, де вказані будуть пацієнти, які уклади договори. Можливо, реформування розпочнеться з наступного року.

Головний лікар зазначила, що для сімейних лікарів за кошти районної ради були придбані 12 ноутбуків. Майже всі амбулаторії підключились до Інтернету, окрім Дашківської, яка невдовзі теж має вирішити це питання. Для повноцінної роботи медиків Центру не вистачає чотирьох комп’ютерів.

 

Із зарплатами допомогли сільські ради

На останній сесії Кобеляцької районної ради Центр ПМСД звертався до районних обранців з проханням виділити 145 тисяч для надання матеріальної допомоги немедичним працівникам. Натомість депутати направили 125 тисяч на медикаменти, 20 тисяч — на оплату рецептів, 80 тисяч — на тверде паливо та 47 тисяч — на оплату послуг і придбання лічильників.

— Коштів для виплат медикам зарплат нам не вистачало, — говорить Любов Афанасіївна. — Та цю проблему допомогли вирішити сільські ради.

П’ятнадцять сільрад перерахували  763 тисячі гривень. Найбільше надали: Бутенківська (майже 240 тисяч), Лучківська (124 тисячі) та Бродщинська (101 тисяча). Також Бутенківська сільська рада виділила на ремонт медичних закладів 490 тисяч гривень, на медпрепарати — майже 46 тисяч, а Озерянська — 100 тисяч та 11 655 відповідно. Крім цих громад, значну фінансову допомогу для придбання медикаментів і перев’язувальних матеріалів перерахували Білицька селищна (21 тисяча), Придніпрянська (13 тисяч) та Світлогірська (11 тисяч) сільські ради.

Щоб укластись в бюджет, у Центрі скоротили 26 посад або 9 працівників. Також частину медиків перевели на «голу» ставку. Наразі лікарські послуги населенню району надають 15 сімейних лікарів (з них троє в декреті), 2 педіатри і 2 терапевти. Без сімейного лікаря залишається Орлицька амбулаторія.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації