Вхід | Реєстрація

Два роки без сказу

Два роки без сказу

Саме стільки часу в Кобеляцькому районі не фіксують випадків захворювання людей і тварин на цю смертельно небезпечну хворобу. Але така втішна статистика не означає, що загроза остаточно зникла.

Днями до редакції зателефонувала жителька Кобеляцького району і розповіла наступну історію. За словами жінки, вона стала свідком, як ветеринарний лікар робив ін’єкції від сказу мисливському собаці. Того на полюванні вкусила лисиця. А собака, як виявилося, не був щеплений від сказу. Прізвищ ветеринара та власника собаки жінка не називала. Вона попрохала:

— Опишіть цю історію. Я не розумію людей, у цьому випадку мисливців, які так легковажно ставляться до життя і здоров’я як своїх тварин, так і власного. Йти на полювання і не вакцинувати собаку! У мене таке в голові не вкладається. Може, хоча б статтю в газеті прочитають і замисляться.

Працівники районного управління Держпродспоживслужби пояснили, що всі мисливські собаки, які знаходяться на обліку в первинних мисливських господарствах, повинні бути щепленими від сказу. Узагалі, усі без винятку домашні тварини повинні пройти процедуру вакцинації. Але точної кількості мисливських собак не знає ніхто. Як і домашніх тварин в цілому. Добросовісні власники собак реєструють їх і, відповідно, приводять на вакцинацію. Але чи всі громадяни є добросовісними — питання риторичне.

Крім того, фахівці-ветеринари пояснюють, що навіть нещеплену собаку, покусану скаженою лисицею чи іншим звіром, можна врятувати. Для цього їй введуть ту ж саму вакцину «Рабістар», тільки і іншому дозуванні. У районному управлінні Держпродспоживслужби на цей час є достатня кількість вакцин для щеплення тварин від сказу. Сам препарат придбаний за бюджетні кошти. Тому власникам тварин за вакцину платити не потрібно.

Працівники Держпродспоживслужби, користуючись нагодою, закликають громадян виявити свідомість і вакцинувати своїх домашніх улюбленців від сказу. Дійсно, протягом останніх двох років випадків захворювання на сказ серед людей у районі не було зафіксовано. Востаннє ветеринари проводили обстеження подвір’я, у яке скажена лисиця лише забігла. Було це у Дашківці кілька місяців тому. Але загроза захворіти на невиліковну хворобу нікуди не зникла. Вона є ще більш актуальною, зважаючи на те, що вакцини для щеплення людей у районі немає. Для тварин її достатньо, а ось для їх власників… А зараз, восени, лисиці, які є основними носіями небезпечної вірусної хвороби, мігрують ближче до людських осель. І несуть із собою сказ.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації