Вхід | Реєстрація

У атовців — проблеми із отриманням землі

У атовців — проблеми із отриманням землі

Ходять чутки про те, що учасники АТО по кілька місяців, а то й років не можуть отримати землю. Зокрема, у Кобеляках дехто із колишніх солдатів скаржиться, що вже протягом року чекає обіцяні два гектари землі на території Бродщинської сільської ради. Днями у селі мала відбутися акція, під час якої учасники АТО повинні були вимагати пояснень від місцевої влади та одного з орендарів.

Нам про проблему розповіли так. Нібито ще рік тому керівник ПСП «Колос» Вячеслав Нестеренко, який обробляє землю на території Бродщинської сільської ради, пообіцяв місцевим жителям, тим, хто брав участь в антитерористичній операції на сході України, що розірве вже діючі договори оренди і перезаключить їх із колишніми військовослужбовцями. І навіть допоможе їм із оформленням документації. Минув рік, але землю атовці так і не отримали. І почали говорити, що Нестеренко відмовився виконувати свою обіцянку. Натомість сільський голова Наталія Довга зараз нібито шукає вільні земельні ділянки на території села. Якщо знайде, то атовці отримають по 20–30 «сотих».

Наталія Довга, з якою ми зв’язалися телефоном, спростувала цю інформацію як недостовірну. І запропонувала:

— У вівторок 3 жовтня відбудеться зустріч із уповноваженим представником атовців. Вона пройде в кабінеті керівника районного підрозділу Держгеокадастру Юрія Калюжного. Там буду і я, і Вячеслав Нестеренко. Приходьте і почуєте, що відбувається насправді.

Зустріч відбулася. Учасників АТО представляв Федір Галкін. З’ясувалося, що на отримання землі на території Бродщинської сільради претендують 26 учасників АТО. Практично всі вони або постійно проживають, або зареєстровані в тамтешній сільраді. Рік тому Вячеслав Нестеренко пообіцяв хлопцям, що достроково розірве договори оренди землі, заключені з райдержадміністрацією, і допоможе її отримати атовцям. Нестеренко зробив усі необхідні для цього кроки. Але далі процес зупинився на рівні обласного управління Держгеокадастру. Адже саме полтавські чиновники розпоряджаються бродщинською і всією іншою землею за межами населених пунктів.

Зараз уже навіть термін дії тих договорів закінчився. І Нестеренко знову висловив готовність допомогти атовцям отримати ту землю. Витрати на оформлення аграрій бере на себе. Та виникають нові проблеми. По-перше, учасники АТО хочуть отримати саме по два гектари. А за межами села «звільнилися» лише 22 гектари. Це — менше ніж по гектару на людину.

Земля ще є. Та вже на території самого села. Наталія Довга, яка разом з депутатами нею розпоряджаються, готова допомагати атовцям отримати ще 20 гектарів. У результаті кожен учасник АТО розпоряджатиметься ділянкою розміром від 1,5 до 1,6 гектара. Сільський голова висловила готовність зібрати позачергову сесію і винести на неї це питання. Але попередила, що остаточне рішення прийматимуть депутати. А вони можуть і не дати землі на території села. Адже в Бродщині є кілька десятків людей, які чекають саме на цю землю по п’ять років. Хоча Довга висловила сподівання, що депутати з розумінням поставляться до ситуації і приймуть рішення на користь атовців.

Федір Галкін уважно вислухав пропозиції. І поцікавився, чому ж їм пропонують не два гектари, а менше. На що керівник районного управління Держгеокадастру Юрій Калюжний запропонував ознайомитися з документами із інших сільрад. Там учасники АТО отримували по гектару землі, інколи навіть менше. Він запевнив:

— Можете у будь-який момент прийти і перевірити цю інформацію. Думаю, що варіант, який вам пропонують у Бродщині, є дуже хорошим. Вільної орної землі в Кобеляцькому районі, як і по Полтавській області та й по всій Україні, практично не залишилося. Є резерв у вигляді земель колективної власності. Їх обіцяють віддати у розпорядження місцевої влади. Але Верховна Рада ніяк не прийме відповідний закон.
На цьому зустріч закінчилася. Федір Галкін пообіцяв поінформувати атовців про пропозицію Наталії Довгої та Вячеслава Нестеренка. Якщо вони погодяться, то наступне слово буде за сільськими депутатами. Але й це ще не все. Остаточне рішення прийматимуть у обласному управлінні Держгеокадастру.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство


1. ИВЕН / 15 жовтня 2017, 22:51
а що-прблема тільки по БРОДЩИНСЬКІЙ СІЛЬРАДІ--А ЯК СПРАВИ В ЦІЛОМУ-ПО РАЙОНУ....
2. Адекватник / 16 жовтня 2017, 08:51
1.ИВЕН
«А ЯК СПРАВИ В ЦІЛОМУ-ПО РАЙОНУ....»

Та погано справи. Влада думала що обійдеться двома метрами, а вони, блін, прийшли й 2 га вимагають.
3. земеля / 16 жовтня 2017, 09:25
2.Адекватник
«Та погано справи»

Требовать надо. Любыми путями выгрызать свое. Пока не поздно. Сменится влада и капец. Будет знаменитое гнусное " я вас туда не посылал" Тем более коррупцию и в селах никто не отменял.
4. rybolov / 16 жовтня 2017, 12:20
3.земеля
«Требовать надо. Любыми путями выгрызать свое. Пока не поздно. Сменится влада и капец.»

Взагалі то цей Закон про два гектара звичайний популізм,чи дурість влади,а може був розрахований на швидке закінчення АТО,як колись пообіцяв кандидат в президенти.Центральна влада самоусунулась від його виконання і зіпхнула його на місцеві органи самоврядування.От і отримують атовці,хто два метра,хто два гектара чорнозему,хто гектар супіску ,а більшості взагалі нічого не достанеться,бо кількість вільної землі не безкінечна.Взагалі, державні мужі повинні були продумати ,як заохотити учасників АТО іншими можливими способами-централізовано,в залежності від їх заслуг перед державою,а не обіцяти загальнонародну власність,згідно Конституції України, окремим особам.Це і привід для корупції,і додаткового розбрату у суспільстві.
5. rybolov / 16 жовтня 2017, 12:36
Бо"декомунізація", перш за все, означає демонтаж соціальної системи держави.
Ось так,ми стали свідками народження країни зі зниженою соціальною відповідальністю,точніш не "зі зниженою соціальною відповідальністю", а держави з повною соціальною безвідповідальністю.
6. Седой / 16 жовтня 2017, 13:05
Требовать надо. Любыми путями выгрызать свое. Пока не поздно. Сменится влада и капец. Будет знаменитое гнусное " я вас туда не посылал" (К)
Правильная мысль. Пусть будут хотя бы в списках на получение. Чтобы, когда наши придут, не искать долго военных преступников. Механизм простой - землю опять в село, бывшего владельца - в Сибирь за убийство собственного народа!
7. Адекватник / 16 жовтня 2017, 13:40
3.земеля
«Сменится влада и капец. Будет знаменитое гнусное " я вас туда не посылал" »

Это еще полбеды. Кое-кому и решетка будет.
8. Адекватник / 16 жовтня 2017, 13:45
4.rybolov
«Взагалі, державні мужі повинні були продумати ,як заохотити учасників АТО»

Мого діда в 41-му ніхто нічим не заохочував. Якщо це війна, так усі на фронт. А якщо це якесь ато, то нічого там військовим робити, а тим більше призваним по мобілізвції. Це суперечить Конституції і законам України
9. rybolov / 16 жовтня 2017, 17:12
8.Адекватник
«Мого діда в 41-му ніхто нічим не заохочував. Якщо це війна, так усі на фронт. А якщо це якесь ато, то нічого там військовим робити, а тим більше призваним по мобілізвції. Це суперечить Конституції і законам України»

То була війна за визволення України від німецьких окупантів,а зараз АТО проводиться для повернення українським олігархам "фабрик,заводів,газет та пароходів" ,що націоналізовані в ОРДЛО.Там олігархат фактично відсторонено від влади,а це основне,за що виходили люди на майдан.На решті території України перемогла контрреволюція і той же олігархат,вчасно перехопивши ініціативу, керує всіма процесами в суспільстві,прикриваючись російською агресією,та воєнний стан не об*являє...І,до речі,ось документ ,який регулює наші відносини з Росією на міжнародному рівні на цей день і є ЧИННИМ Посилання на zakon5.rada.gov.ua
Вся інша інформація,яка розповсюджується з цього приводу є неправдивою і розрахована на споживання всередині України.

Змінено 16.10.2017, 22:08
10. Beri Mor / 16 жовтня 2017, 19:13
9.rybolov
«То була війна за визволення України від німецьких окупантів,а зараз АТО проводиться для повернення українським олігархам "фабрик,заводів,газет та пароходів" ,що націоналізовані в ОРДЛО.Там олігархат фактично відсторонено від влади,а це основне,за що виходили люди на майдан.На решті території України перемогла контрреволюція і той же олігархат,вчасно перехопивши ініціативу, керує всіма процесами в суспільстві,прикриваючись російською агресією,та воєнний стан не об*являє..»

А ти поясни це АТОвцям.Думаєш хтось зрозуміє?
11. rybolov / 16 жовтня 2017, 22:59
10.Beri Mor
«А ти поясни це АТОвцям.Думаєш хтось зрозуміє?»

Та,ото ж ...
12. rybolov / 16 жовтня 2017, 23:46
Коментар видалено за порушення пункту 2.5, 2.9 Правил користування сайтом
13. Адекватник / 17 жовтня 2017, 12:02
Коментар видалено за порушення пункту 2.5, 2.9 Правил користування сайтом
14. Адекватник / 17 жовтня 2017, 12:09
Коментар видалено за порушення пункту 2.5, 2.9 Правил користування сайтом
15. Адекватник / 17 жовтня 2017, 13:22
2.9 Заборонені коментарі, які не стосуються теми матеріалу, під якими розміщені. Коментар був по тем, про атошників.

Ст. 34 Конституція України

?
"Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя."
Українські ЗМІ навпаки роблять все для підриву здоровья населення. Вони насиченні суцільними аваріями, вбивствами і т.п. Вони кожен день тільки те й роблять що підривають репутації не лише "злочинної влади", але й влади діючої. І за це їх ніхто не закриває.
16. don / 17 жовтня 2017, 13:43
15.Адекватник
«Кожен має право»

то ти в себе на лобі маєш право написати відоме слово із трьох літер і поширювати цю інформацію, а АТОшніків нічого тут по коментарях вничку ображати.
якщо є якісь до них претензії, то підійди і скажи прямо в лице, лопухів тільки не забудь побільше набрати, а краще памперс надінь

Змінено 17.10.2017, 13:55
17. Чудо Юдо / 17 жовтня 2017, 14:46
15.Адекватник
«"Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.»

Вийди на площу і розповсюджуй на повну.
А на кожному сайті свої правила. як у існтурмента для розповсюдження цієї інформації.
Небось знову чесав про євреїв, Сталіна і КОБ? У тебе інших тем немає.

Із цими землями для АТОшників по всій країні війна. Бо всі вони під орендами і жоден фермер віддавати їх просто так не хоче. Але є і користь - скільки виявилося таких, які обробляють землю, нічого за оренду не сплачуючи, пачки цілі!
Посилання на exo.in.ua
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації