А ось, яким буде урожай солодких коренів, фахівці прогнозувати поки що не наважуються. Надзвичайно несприятливі погодні умови внесли свої корективи. Відсутність вологи влітку і на початку осені негативно позначилася на урожайності буряків.
Під посівами цукрового буряку в агрофірмі «Добробут», яка є основним постачальником сировини на білицький цукровий завод, у 2017 році зайнято 6,5 тисячі гектарів. Інші сільгоспвиробники, які здають продукцію на підприємство, посіяли ще тисячу двісті гектарів.
Копати цукровий буряк у «Добробуті» почали 28 вересня. А вже 4 жовтня цукровий завод вийшов на планову потужність. Щодо загальної урожайності буряку, аграрії поки що не роблять остаточних висновків. Говорять, що зараз вона становить 350 центнерів із гектара. А очікували на сто центнерів більше. Та відсутність опадів скоригувала урожай у меншу сторону. У той же час виробники констатують, що цукристість буряку є досить високою, а забрудненість незначною.
Аграрії сподіваються, що за підсумками «солодких жнив» урожайність буряку буде вищою.
Як повідомила начальник районного управління агропромислового розвитку Тетяна Чердак, збирання пізніх зернових і технічних культур завершується. Урожай теж не радує аграріїв. Посуха й тут зробила свою справу. Так урожайність соняшнику, який зібрали на 90 відсотках площ, становить лише 22,2 центнера з гектара, сої — 13,7. Кукурудзу скосили на половині площ. Її урожайність становить 42 центнери.