Депутати Полтавської облради визначили, де будуть облаштовані 20 футбольних майданчиків, на які з обласного та місцевих бюджетів піде 19,2 млн грн. Про це повідомляє інтернет-видання «Полтавщина».
До кінця 2017 року у 15 районах Полтавщини мають встановити 20 нових міні-футбольних полів зі штучним покриттям. Відповідний договір на їх облаштування управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА уклало 12 жовтня — одразу після того, як депутати облради визначилися із їх розташуванням.
Згідно з рішенням Полтавської облради, майданчики встановлюватимуть за наступними адресами:
- Глобинський район, смт Градизьк, вул. Героїв Дніпра, 91/1 (Градизька селищна рада).
- Зіньківський район:
- м. Зіньків, вул. Соборності, 62 (Зіньківська спецшкола);
- с. Покровське, вул. Миру, 61 (школа).
- Карлівський район, м. Карлівка, вул. Полтавський шлях (Карлівська райрада).
- Кобеляцький район:
- с. Канави, вул. Центральна, 96 (школа);
- с. Бутенки, вул. Шкільна, 37 (школа).
- Кременчуцький район, с. Кам’яні Потоки, вул. Центральна, 405 (школа).
- Лохвицький район, с. Сенча, вул. Лесі Українки, 2а (школа).
- Лубенський район, с. Михнівці, вул. Покровська, 5а (Засульська сільрада).
- Машівський район:
- смт Машівка, вул. Ю.Печериці, 106 (школа);
- с. Кошманівка, вул. Центральна, 2-6 (Кошманівська сільрада).
- Миргородський район:
- с. Дібрівка, вул. Незалежності, 10 (школа);
- смт Комишня, вул. Миру, 88 (школа).
- Пирятинський район:
- с. Теплівка, площа Ярмаркова, 68 (Теплівська сільрада);
- с. Березова Рудка, вул. Луценка, 40 (школа).
- Полтавський район, с. Коломацьке, вул. Центральна, 50 (Куликівська сільрада).
- Решетилівський район, с. Плоске, вул. Церковна, 1 (Плосківська сільрада).
- Семенівський район, смт Семенівка, вул. Садова, 1 (Семенівська ДЮСШ).
- Чутівський район, селище Скороходове, вул. Софіївська, 1в (Скороходівська селищна рада).
- Шишацький район, с. Ковалівка, вул. Семидідька, 2 (Ковалівська сільрада).
Такий перелік був узгоджений в рамках нової редакції обласної Програми розвитку фізкультури і спорту на 2017-2020 роки. Її депутати прийняли під час сесії Полтавської облради 12 жовтня. Після цього управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА уклало договір на облаштування ігрових майданчиків зі штучним покриттям.
Виконавцем стало ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики» — київська фірма, заснована у 2001 році. Її засновниками та власниками Олександр та Марія Руденки. Також серед засновників є Олена Івасик, а серед власників — Олексій Лебедько. Директор підприємства Валерій Нарижний.
За даними реєстру судових рішень, фірма є фігурантом, як мінімум 5 розслідувань кримінальних проваджень за фактом махінацій із бюджетом на Одещині, Київщині та Дніпропетровщині. У двох з них слідчі прямо підозрюють «Дитячі та спортивні майданчики» у змові із посадовцями.
Згідно з Програмою, фінансування будівництва міні-футбольних полів проходить з двох бюджетів: обласного та місцевих. На кожен майданчик область виділяє по 960 тис. грн, райони — по 400 тис. грн. Тобто, з області на поля йтиме 11,2 млн, а ще 8 млн — з відповідних районів чи сільрад.
Як повідомив «Полтавщині» заступник начальника відділу з питань фізичної культури і спорту Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Вячеслав Тягло, фінансування з місцевих бюджетів вже відбулося. За 400 тис. грн кожна місцева рада має забезпечити облаштування основи поля, огорожі та освітлення. Решту ж інвентаря закупить область.
Крім того, у проекті передбачена можливість облаштування ще двох майданчиків: у Щербанях — по вул. Перемоги та Миргороді — у школі № 9 (вул. Перемоги, 11). Якщо якась із місцевих рад зі списку не виконає свою частину з облаштування, то замість неї майданчик встановлювлять у Щербанях або Миргороді.
Згідно з технічними вимогами до полів, розмір майданчиків складатиме 22×42 м. Вони будуть вкриті волокном, зносостійкість якого відповідатиме вимогам Програми якості ФІФА для футбольних трав — не менше 30 000 XL циклів. Крім того, виконавець має передбачити демонтаж воріт без пошкодження їх та покриття.
Про плани облаштувати спортивні майданчики зі штучним покриттям в області заговорили ще у січні цього року. Тоді повідомлялося, що їх буде, мінімум, 15. У березні область віднайшла кошти для 18, а згодом змогла додати ще 2 майданчика.