Вхід | Реєстрація

У справі «Ушакова — Бутенківська сільрада» поставлено крапку?

31 серпня о 10 годині у приміщенні Кобеляцького районного суду відбулось чергове судове засідання, на якому розглядали позов Лідії Ушакової до Бутенківської сільської ради.
Про справу щодо скасування незаконного, на думку пані Ушакової, рішення виконкому Бутенківської сільради про позбавлення опікунських прав на онуків на сторінках газети «ЕХО» писали вже неодноразово. У даний час розглядається позовна заява в частині відшкодування пані Ушаковій моральної шкоди в розмірі 10 тисяч гривень. Та, схоже, в цій історії «з бородою» можна поставити крапку.
Нагадаємо, що пані Ушакова у 2002 році була призначена опікуном своїх онуків — Юлі та Славіка Зіненків, але 2004 року Гадяцький районний суд Полтавщини виніс рішення про усиновлення братика й сестрички подружжям зі США. На той час діти знаходилися у Гадяцькому дошкільному дитячому будинку «Веселка». Бабуся вважає, що її незаконно позбавили прав опінука над онуками й незаконно вивезли їх до США. І її претензії задовольнив Вищий Адміністративний суд України. Рішення про позбавлення опікунських прав на вимогу Гадяцького дошкільного дитбудинку «Веселка» 29 квітня 2004 року прийняв виконком Бутенківської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області, на території якої прописана Ушакова. Тому бабуся позивається до сільради з вимогою компенсувати їй моральні страждання.
Розгляд справи триває вже понад 8 місяців.
— Пора вже ставити крапку, — зазначив на початку судового засідання 31 серпня суддя Володимир Зацеркляний.
Сторони за час розгляду справи подали свої докази, але остаточний висновок, як відомо, належить судові. Розгляд справи провадився шляхом послідовно вчинюваних судом і учасниками процесу процесуальних дій.
Того дня на засіданні були присутні позивачка Лідія Ушакова та її правозахисник Микола Шевченко, член Лубенського медіа-клубу Валентина Савченко, Бутенківський сільський голова Володимир Скрильник, секретар сільради Валентина Дрига та адвокат, який представляє інтереси сільради, Оксана Бердніченко, прокурор Денис Манатко. Із запізненням прийшла на засідання провідний спеціаліст у справах дітей Кобеляцької райдержадміністрації Тетяна Панасенко. Представник з Гадяцького дошкільного дитбудинку «Веселка» чомусь не з’явився.
На початку судового засідання суддя Зацеркляний розглянув заяву-клопотання громадянки Ушакової, в якому було прохання допитати як свідка її представника Валентину Савченко.
— Я знаю Лідію Ушакову протягом 13 років. Знаю лише з позитивної сторони, — розпочала член Лубенського медіа-клубу, наразі безробітна Валентина Савченко. — Як тільки я дізналась про те, що в Лідії Олександрівни забрали онуків, я одразу вирішила їй допомогти.
Пані Савченко зверталась до народних депутатів, щоб ті посприяли у даній справі, але все марно. Розповіла свідок й про те, як погіршилося останніми роками здоров’я Лідії Ушакової. Валентина Савченко переконана, що хворіти бабуся почала через розлуку з дітьми. Це дало ускладнення на нервову систему, погіршився зір.
— А чи є висновок медичного експерта, що саме розставання з онуками мало такий вплив на здоров’я позивачки? — поцікавилась у свідка адвокат Оксана Бердніченко, яка захищала у суді Бутенківську сільраду.
У відповідь присутні почули «ні».
Другу частину засідання точились судові дебати. Кожна з двох сторін намагалась довести свою правоту. Наслідок незаконного рішення виконкому Бутенківської сільради — усиновлення дітей американцями, — переконана представник Ушакової Валентина Савченко. Розлука з онуками причинила бабусі моральні страждання, які не виміряти в грошовому еквіваленті, а сума відшкодування моральної шкоди — суто символічна.
Адвокат Бердніченко вважає, що заява пані Ушакової директору Гадяцького дошкільного дитячого будинку (цитата із заяви: «Я, опікун над онуками: Зіненко В. В. та Зіненко Ю. В. даю дозвіл на усиновлення цих діток… Прохаю в інтересах дітей поновити їх на чергу…») свідчить про те, що бабуся була готова до можливого усиновлення дітей. Крім того, адвокат зазначила, що представники медіа-клубів, які допомагають бабусі досягти «справедливості», не там шукають сенсацію. Було б набагато краще, якби вони допомогли встановити зв’язок із дітьми. Хоча, може малим Юлі й Славіку краще буде жити в американській сім’ї у любові й достатку, ніж…?
Прокурор Денис Манатко, назвавши ряд причин, переконаний, що у позові пані Ушаковій треба відмовити. І додав, що першопричиною погіршення стану здоров’я бабусі є її власні дії, про які вона потім, на його думку, пожалкувала.
Спеціаліст у справах дітей Кобеляцької РДА Тетяна Панасенко зауважила, що Лідія Ушакова усвідомлювала можливі наслідки після своєї заяви про відмову від опіки над онуками, тому позов варто не задовольняти.
До справи долучили ще один матеріал — газетну публікацію Марини Сідаш-Приходько «Бабуся розбила сім’ю і вимагає моральну компенсацію», яка була надрукована в №28 «ЕХО».
Після двогодинного розгляду справи суддя Зацеркляний повідомив, що рішення суду буде озвучене того ж дня після 16 год. 30 хв.
Автор статті з’явилась до Кобеляцького райсуду о 16.20.
О 16 год. 45 хв. суддя Володимир Зацеркляний оголосив вирок. У позові Лідії Ушакової до Бутенківської сільської ради про стягнення моральної шкоди суд вирішив відмовити за безпідставністю. Протягом десяти днів позивачка може подати заяву про оскарження до Харківського адміністративного апеляційного суду.
О 16.50 автор статті вийшла із залу засідань. Жоден представник учасників цієї справи на оголошення рішення суду так і не з’явився…

Автор: Марина СІДАШ-ПРИХОДЬКО


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації