У ніч на неділю стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.
Закінчується останній тиждень, коли країна живе за «літнім» часом. У ніч на неділю держава переходить на «зимовий» час. Тобто, 29 жовтня о 4:00 стрілки годинника треба буде перевести нa годину назад.
У Міністерстві економічного розвитку нагадали, що годинник переводять згідно з постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України» в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.
Оскільки стрілки годинника потрібно буде перевести на годину назад, ми матимемо можливість довше поспати. Лікарі пояснюють, що перехід на зимовий час люди переносять набагато легше, ніж на літній. Та не зважаючи на те, що час для сну збільшиться, організм звикатиме до змін не менше двох тижнів.
Як не відчути перехід
Зі слів медиків, перехід на зимовий час може негативно позначитися на самопочутті людини. Може виникнути порушення сну, з’являться проблеми з концентрацією уваги, дратівливість, знизиться працездатність. Щоб уберегти себе від подібних стресів, варто за тиждень до переходу на зимовий час починати лягати спати пізніше. Кожен день на 15 хвилин. Також слід обмежити вживання алкоголю і кофеїну.
І трішки історії…
Уперше практику переведення годинника застосували у Великобританії ще в 1908 році. Такий захід був зроблено для раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. В Україні «літній» і «зимовий» періоди з’явились у 1981 році. Сьогодні цю практику використовують у 110 країнах. До речі, більше 160 країн не переводять стрілки своїх годинників узагалі.
Перехід на літній і зимовий час в Україні намагалися скасувати в 2011 році. Однак це рішення не ввели в дію через скарги жителів західних регіонів (де вранці було занадто темно), а також у зв’язку з проведенням футбольного Євро-2012.