У минулому номері «ЕХО» ми повідомляли про ті проблеми, які виникають в учасників АТО при виділенні їм землі для ведення особистого селянського господарства.
Зокрема, йшлося про ситуацію у Бродщинській сільській раді. Там, як і по всьому району, немає достатньої кількості землі, щоб задовольнити всіх бажаючих. Крім того, виникають проблеми при виділенні землі за межами населеного пункту. Тією землею розпоряджається обласне управління Держгеокадастру. І чекати рішення обласних чиновників доводиться місяцями, якщо не роками.
Тиждень тому в кабінеті Юрія Калюжного, керівника районного підрозділу Држгеокадастру, навіть була проведена нарада з участю спеціалістів установи, голови Бродщинської сільської ради Наталії Довгої та представника учасників АТО Федора Галкіна. Тоді атовцям запропонували подумати над наступною пропозицією: депутати виділяють 20 гектарів землі в межах населеного пункту і звертаються до Держгеокадастру з пропозицією виділити ще 22 гектари, які звільнилися після закінчення терміну дії договорів оренди. У разі, якщо атовці погодяться і вдасться виділити ці земельні ділянки, то кожен із колишніх військових, а їх у Бродщині 26, отримає близько півтора гектара землі.
Історія отримала продовження. Про це редакції розповіла сільський голова Наталія Довга. Вона повідомила, що після тієї наради ще раз зустрічалася з учасниками АТО, докладно пояснила їм ситуацію. Атовці погодилися на варіант, запропонований сільським головою.
Минулого тижня відбулася позачергова сесія сільради. На ній розглянули питання виділення землі. Депутати підтримали пропозицію сільського голови. Вони виділили для потреб учасників АТО 20 гектарів землі в межах села і звернулися до Держгеокадастру з проханням надати ще 22 гектари. Допомагати атовцям з оформленням документів буде місцевий аграрій Вячеслав Нестеренко.
Щодо земельних ділянок, які розташовані в межах села, то тут можна прогнозувати, що атовці отримають їх ще до нового року. А коли буде рішення по 22-ох гектарах за межами населеного пункту, знають лише чиновники обласного підрозділу Держгеокадастру. Самі ж атовці вирішуватимуть шляхом жеребкування, кому з них яка ділянка дістанеться.