Вхід | Реєстрація

Із снігового полону

Цьогорічний місяць лютий запам’ятається жителям курортного Миргорода не тільки другим туром виборів Президента України, а й великими снігопадами. Скрупульозні метеорологи підрахували: у першій декаді місяця за чотири доби у вигляді снігу на місто випало 35,6 мм опадів. Це майже третина середньомісячної норми для лютого. Вулиці і провулки, під’їзди та проїзди, навіть стежки-доріжки опинилися у сніговому полоні. Тільки лінивий, мабуть, не нарікав на міські комунальні служби: «Куди, мовляв, вони дивляться?».
Про це і я запитав у начальника комунального підприємства «Спецкомунтранс» Олександра Оніщенка, на якого покладена особиста відповідальність за очищення міста від снігових заметів. Топтатися у його приймальні було марно. Зустріти начальника випало на привокзальній площі. Вітер жбурляв у лице колючий мокрий сніг, а Олександр Володимирович, як міг, розтлумачував, що хурделиця для зими - не дивина. А пасажири, в тому числі і курортники, до поїздів чи у місто повинні добиратися вчасно. І так всюди.
На прибиранні снігу зранку і до вечора працювали 8 комунгоспівських та чотири залучених, відповідно звісно обладнаних, трактори. За зміну трактористи Микола Харченко, Микола Масляк, Михайло Бойко та інші снігоборці, бувало, долали близько сотні занесених снігом кілометрів. У першу чергу прочищали ті вулиці, по яких пролягають маршрути громадського автотранспорту. І, треба визнати, автобусне сполучення у місті не припинялося. У день виборів нового Президента України, наприклад, рух автобусів було продовжено до закінчення голосування. З міських околиць людей до виборчих дільниць підвозили спеціально виділені для того автобуси.
Жителі околиць скажуть, що снігоприбирання було організовано переважно в центрі міста. Правильно. А як же інакше? Саме тут найбільший рух транспорту, пішоходів. Прикро, звісно, що для околиць у комунгоспівців техніки та пального, точніше коштів, буває не вистачає. Але так є. Не будемо перехвалювати комунгоспівців. Це та служба, яку завжди тільки лають. Але правда і те, що якби зважити отой сніг, який випав на кожний з 2859 гектарів території Миргорода, то не було б помилкою бодай один раз за рік сказати і похвальне слово комунгоспівцям. Судіть самі. Щільність снігу буває різною. Але, так кажуть спеціалісти, на квадратному метрі його вага сягала кільканадцяти кілограмів. А на гектарі тих метрів, це і школяр знає, тисяча. Скажете, що сніг прибирали тільки на вулицях. А їх у місті близько трьохсот кілометрів. Хоч не хоч, а кожна має не менше десяти метрів завширшки. Тицьніть на клавіші свого калькулятора - і він підкаже, скільки тонн суміші снігу та піску довелося різними способами, в тому числі і вручну, «перелопатити» залученим до очищення вулиць та громадських місць людям.
Про роботу комунгоспівців у боротьбі зі сніговіями можна, звісно, говорити різне. Але робота по прибранню ними снігу з вулиць та доріг достойна поваги.

Автор: Леонард НІКОЛАЄНКО, газета «Миргород наш дім» №6


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
15 лютого 2010, 16:46 | Миргород |
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації