Разом із водіями, які їздять на автомобілях з іноземною реєстрацією, вони провели акцію протесту в Полтаві, біля будівлі фіскальної служби.
Як розповів один із учасників акції кобелячанин Володимир Тюркін, автовласники виступають за здешевлення мита на вживані автомобілі з Європи та проти утисків зі сторони поліції.
— На акцію в Полтаву в основному зібрались учасники руху «Авто Євро Сила», — говорить Володимир. — Загалом близько 70 автомобілістів. Подібні акції пройшли по всій Україні. Ми нагадали уряду й парламенту, що не збираємось мовчати й хочемо змін у законодавстві щодо авто на єврономерах. І пусті обіцянки нас не влаштовують. 6 вересня на мітингу в Києві Ніна Южаніна (голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики — ред.) вже намагались знайти з нами компроміс і давала обіцянки. Але її заяви виявились пустими словами.
Зі слів кобелячанина, щоб захиститись від утисків поліцейських і податківців, власники нерозмитнених авто об’єднуються в рух «Авто Євро Сила». Ця неформальна організація допомагає водіям «євроблях» захищати свої права.
За підрахунками Володимира, на сьогоднішній день у Кобеляцькому районі нараховується близько 50 нерозмитнених автомобілів. Чоловік пояснює:
— За три тисячі доларів ви можете придбати безпечний європейський автомобіль. А в Україні цієї суми вистачить у кращому випадку на «ВАЗ» дев’ятої моделі. Відчуваєте різницю? Я готовий платити за розмитнення, але не суму, в кілька разів вищу за ціну пригнаного автомобіля.
Володимир говорить, що найближчим часом хоче організувати в Кобеляках семінар для водіїв щодо режиму ввозу європейських автомобілів. Разом із представниками «Авто Євро Сили» і поліції обговорити статті митного кодексу, штрафи, які застосовуються до нерозмитнених авто, та подальші перспективи автівок на єврономерах в Україні.
Для довідки. Згідно даних Державної фіскальної служби, за 10 місяців цього року в Україну ввезено 865 тисяч транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З порушенням терміну на території країни перебуває понад 67 тисяч автомобілів, ввезених в режимі «транзиту», та 169,5 тисячі «тимчасового ввезених».