Щоправда, це може відбутись в наступному році і лише у випадку, якщо агрофірма «Добробут» не змінить процес вивезення буряку з полів.
Під час розгляду питань порядку денного чергової сесії Кобеляцької районної ради депутати поспілкувались з керівником Кобеляцької місцевої прокуратури Ларисою Кобою та очільником районного відділу поліції Володимиром Феданом.
Першою про результати діяльності прокуратури на території району розповіла Лариса Коба.
Прокурор повідомила, що у цьому році в Кобеляцькому районі відбувається ріст злочинів невеликої і середньої тяжкості:
— Почастішали розбої відносно керівників аграрних підприємств. Злочини стали надзвичайно зухвалими. Злочинці застосовують тортури, маскуються, мають можливість вимикати стільниковий зв’язок. Із п’яти розбоїв, які відбулись на території району, чотири вдалося розкрити. Залишились нерозкритими частина крадіжок та фактів шахрайства.
Прокурор нагадала, що правоохоронний орган залишається представником інтересів держави в суді. На сьогоднішній день працівники місцевої прокуратури заявили позовів на 15 мільйонів гривень. Повертають незаконно зайняті водойми і земельні ділянки.
— Стосовно земель маємо зараз 5 вироків, — наголосила Лариса Коба. — Звернулись більш ніж на 1 мільйон до суддів про повернення земельних ділянок. У сфері боротьби з корупцією по Кобеляцькому районі зареєстровано 5 подань. Також зареєстроване кримінальне правопорушення відносно депутата однієї з сільських рад щодо внесення завідома недостовірних відомостей у декларацію.
Депутат Олег Решетило нагадав, що відносно районної газети «Колос» був скоєний злочин. Із гаража викрали службовий автомобіль. Це авто зловмисники понівечили. Справа знаходиться в суді. Судовий процес затягнувся.
— Озвучте позицію прокуратури, оскільки автомобіль є власністю громади Кобеляцького району, — сказав Решетило. — Авто правопорушники повинні полагодити. За моєю інформацією, у суді відбуваються досить цікаві речі. Ви повинні відстояти майно громади. Це показово. Якщо злочинці не будуть покарані, то завтра подібні випадки повторяться.
Із приводу цієї справи прокурор пообіцяла надати відповідь на наступній сесії.
Іван Лещенко попрохав назвати приклад повернення незаконно зайнятих земель у Кобеляцькому районі. На що Лариса Коба запропонувала особисто обговорити питання. Та депутати не погодились із такою відповіддю.
— Стосовно Кобеляцького району такі справи не порушувались, — відповіла прокурор. — Готуємо два позови до одного з фермерських господарств щодо повернення незаконно зайнятої земельної ділянки площею 50 гектарів. Ціна позову 1 400 000 гривень.
Також Володимир Жук додав, що в липні його будинок пограбували:
— Я написав заяви в поліцію і прокуратуру. Поліцейські показали мені фото, на яких я впізнав особу, котра погрожувала моєму життю і здоров’ю. Протоколу відносно впізнання правоохоронці не склали. На цьому все розслідування завершилось. Так як залишаються нерозкритими подібні масові крадіжки.
Прокурор пояснила, що особисто до неї Жук не звертався. І додала, що правоохоронці розкривають багато злочинів.
Звіт Володимира Федана про роботу відділу поліції депутати залишили без обговорення, відразу перейшовши до запитань. Віктор Труш наголосив на аварійній ситуації, що склалася на дорогах району у зв’язку зі збором буряку. Депутат пояснив, що вантажні автомобілі, які перевозять буряк з полів агрофірми «Добробут», витягують за колесами землю на проїжджу частину. Через постійні дощі деякі ділянки доріг стали майже непроїзними. Особливо автошлях на Канави, у районі повороту на Іванівку, та на Чорбівку. Доки буряки копали, дорогу чистили спецтехнікою. Зараз техніки немає, а грязюка лежить. Цими автошляхами возять у школи дітей. На думку депутата, ці порушення мали зафіксувати і усунути поліцейські.
Начальник райвідділу пояснив, що з подібною заявою до них ніхто не звертався:
— Поліція працює за викликами громадян. Держава лише для таких заходів виділяє нам пальне. Дякую фермерам, які допомагають вирішити це питання. Із 568 тисяч, які районна рада планувала нам виділити в 2017 році, надійшло лише 40. Тому, якби нам повідомили про такі порушення, екіпаж виїхав до вказаного поля і не випускав вантажівки, доки водії не почистили б колеса.
Петро Слоква зазначив, що поряд із цукровим заводом постійно чергує поліцейська машина і зупиняє вантажівки, які везуть жом. Очільник поліцейських пообіцяв розібратись з приводу цього.
Наостанок голова Бутенківської ОТГ Володимир Скрильник звернувся з пропозицією провести зустріч керівника поліції з жителями громади.