Кореспонденти дізнавались, скільки цього року коштуватимуть хвойні дерева та яка відповідальність чекає на порушників чинного законодавства.
До Нового року залишився рівно місяць, тож невдовзі має розпочатись реалізація ялинок. І працівники лісових господарств, і приватні підприємці говорять про те, що ціни на хвойні дерева в 2017‑му не відрізнятимуться від минулорічних.
Один із місцевих торгівців, який щорічно продає ялинки, повідомив, що на ціну впливатиме розмір і ошатність дерева. Ялинки коштуватимуть від 35 до 150 гривень.
27 листопада на офіційному сайті Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства з’явилась детальна інформація з приводу цьогорічної ялинкової кампанії. У документі вказаний перелік лісогосподарських підприємств, відповідальні особи, електронні адреси, телефони гарячої лінії, місця продажу дерев, їх середня вартість за погонний метр. Згідно з поданою інформацією, у Новосанжарському лісгоспі середня ціна становитиме 36 гривень, у лісництвах Кременчуцького лісгоспу — 45.
Йосип Хома, головний лісничий Кобеляцького лісництво ДП «Кременчуцьке лісове господарство», розповів, що ціна сосни звичайної коливатиметься від 36 до 60 гривень, а кримської — від 51 до 78. Придбати хвойні дерева можна в самій установі по вулиці Лісгосп, 2. На дерево замість чіпа клеїтиметься етикетка.
Цього року Кобеляцьке агролісництво не продаватиме хвойні дерева. Зі слів головного лісничого Олексія Лукачова, у підприємстві відсутні ялинки для продажу.
Для тих, хто віддає перевагу штучним деревам, доведеться заплатити значно вищу ціну. У одному з найбільш популярних українських інтернет-магазинів ялинка розміром 0,8 метра коштує від 130 гривень.
Зрубав ялинку — заплатив 1700
Як повідомив Андрій Федоренко, начальник сектору превенції Кобеляцького відділу поліції, з 1 грудня в районі розпочинається операція «Ялинка». Порушників, які без відповідних дозволів рубатимуть ліс, чекає відповідальність за статтею 246 «Незаконна порубка лісу». Згідно неї, порушник карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого. Тобто, щонайменше доведеться заплатити від 850 до 1700 гривень.
Також поліцейські перевірятимуть підприємців, які продаватимуть хвойні дерева. Вони повинні мати накладну, що підтверджує законність придбання ялинок. Що ж стосується самоклейних етикеток і чіпів, то їх зобов’язані чіпляти на дерева лісові господарства. Від підприємців цього закон не вимагає. Та все ж на них теж можуть скласти протоколи за порушення правил торгівлі. Кожен торговець має отримати в міській раді дозвіл на продаж ялинок. Інакше їх притягнуть до адміністративної відповідальності за статтями 159 «Порушення правил торгівлі на ринках», яка тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 гривень) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 119), або 160 «Торгівля з рук у невстановлених місцях», що тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 119) з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.
Крім того, завдяки сайту Державного агентства лісових ресурсів України, кожен покупець може перевірити легальність походження хвойного дерева, якщо його реалізують з лісових господарств. Для цього необхідно зайти на сайт ukrforest.com. у розділ «Перевірка деревини» і ввести номер самоклейної етикетки, приклеєної на дереві, номер бирки, товаротранспортної накладної або автомобіля, з якого реалізують лісових красунь.