28‑го листопада відбувається перша сесія Новосанжарської об’єднаної територіальної громади. За дві години депутати встигають отримати посвідчення, трохи посваритись, обрати секретаря та проголосувати за заробітну платню для Інни Коби.
Інна Коба — голова ОТГ
Сесія розпочинається з офіційного оголошення результатів перших виборів Новосанжарської об’єднаної територіальної громади. Переможцем серед чотирьох кандидатів на посаду голови офіційно оголошують Інну Кобу, яка набрала 1093 голоси із 2505. Після оголошення результатів новому/старому селищному голові вручають посвідчення, а депутат Віталій Яценко — букет квітів.
— Ми різні, але нас усіх об’єднують люди, які довірили нам представляти інтереси громади! — говорить, звертаючись до депутатів, Інна Коба. Бажає усім плідної співпраці, зачитує текст присяги.
У раді нового скликання працюватимуть 26 депутатів. 23 з них представлятимуть Нові Санжари, 3 — Зачепилівку. Від депутатів «Батьківщини» Валентина Василенко повідомляє про створення фракції в раді у кількості 12 депутатів.
— Від нас тут лише три депутати, тому я хотів би заручитися вашою підтримкою у тому, щоб ми приймали рішення не лише на користь Нових Санжар, але і Зачепилівки. Тому що проблем у нас невирішених дійсно багато, — говорить, звертаючись до Інни Коби, депутат від Зачепилівки Олександр Гавриш.
— Ми для цього і прийшли сюди, щоб разом вирішувати проблеми! — відповідає Інна Коба.
Перша сварка
Перша сварка у новій раді виникає на порожньому місці. Під час перерахунку питань порядку денного депутат Таміла Музика (Працює державним реєстратором. — Авт.) уточнює, що Зачепилівська сільська рада реорганізовується шляхом приєднання. А у рішенні, яке роздають депутатам, написано «реорганізація та припинення». З цього приводу виникає десятихвилинна суперечка між Тамілою Музикою та юристом селищної ради Іллею Корольковим. Це виводить із себе депутата Михайла Постольника.
— Вона що, тут керуватиме? Вона великий юрист?! — кричить він, вказуючи на Тамілу Музику. Його намагається перебити голова районної ради та очільник районної «Батьківщини» Геннадій Супрун. Депутат емоційно відповідає і йому. — Я вам слова не давав, Супрун!
З’ясування правильного формулювання триває іще хвилин п’ятнадцять. Зрештою, Інна Коба ставить на голосування пропозицію з формулюванням «реорганізація та припинення», а потім другу — із уточненням «реорганізація шляхом приєднання». Більше голосів «за» (14) набирає перша пропозиція. На цьому перший конфлікт майже вичерпується. Майже, тому що Геннадій Супрун після голосування кидає Михайлу Постольнику:
— Ви вибачтесь перед Тамілою Михайлівною!
— Я що, чимось її образив?! — щиро дивується депутат.
Продовження конфлікт не отримує. І далі сесія проходить без емоційних суперечок.
Секретаря обирають із першого заходу
Зважаючи на гарячий початок сесії, можна було прогнозувати, що вибори секретаря ради викличуть ще більше емоцій. Проте нічого екстраординарного не трапляється. Інна Коба виносить на схвалення депутатів кандидатуру Олени Вовк, яка вже працювала секретарем ради з 2015 по 2017 рік. Депутати по черзі голосують у кабінці, вкидають бюлетені до прозорої урни, потім члени лічильної комісії оголошують результати. За Олену Вовк віддали голоси 22 присутні у залі, проти — троє.
Селищний голова отримуватиме 15 тисяч?
У продовженні сесії депутати голосують за призначення зачепилівського старости. Ним стає колишній сільський голова Михайло Заріцький. Затверджують також кандидатури двох заступників селищного голови, Валентина Івашини та Вадима Розсохи. Керуючою справами ради призначають Наталію Поціпко.
Також депутати присвоюють Інні Кобі 8 ранг посадової особи та голосують за встановлення їй розмірів премії та надбавки за високі результати праці. Окрім окладу, Інна Коба отримуватиме щомісячну премію у розмірі 50 відсотків від окладу та надбавку за високі результати у розмірі 80 відсотків. Більшість депутатів сприймають таку пропозицію спокійно. А от їх колега Тетяна Десятун у своєму виступі запевняє: зарплата селищного голови є зависокою.
— 15 тисяч — це забагато! Навіть для селищного голови! Із 50 відсотками премії — згодна. Із 80 відсотками доплати — я вважаю, що це забагато! 5100 та помножити на 130 відсотків — це занадто! Якщо будуть гроші у бюджеті і будуть якісь високі досягнення, тоді можна буде за це проголосувати. Вас люди найняли на цю посаду, а як пояснити їм, що вони мають жити на таку пенсію, а ви — на зарплату в 10 разів більшу?
— У Нехворощі роботи не більше, ніж у селищі, але там голова отримуватиме 18 тисяч. Тому для Нових Санжар зарплата голови у 15 тисяч — це небагато, — говорить бухгалтер селищної ради Віра Панченко.
— Підіть спитайте виборців! — стоїть на своєму Тетяна Десятун.
Зрештою, депутати своїм голосуванням затверджують і премію, і надбавку. Проти голосує лише Тетяна Десятун.