За тиждень шахраї одурили кількох мешканців Новосанжарського району чотирма різними способами. Спільне у них було лише те, що довірливі люди добровільно розлучалися з власними грошима. Найбільшою сумою стали 50 тисяч гривень, які 88‑річний дідусь перерахував псевдополіцейським за звільнення сина від кримінальної відповідальності.
Шахраї продають машини, міняють гроші та рятують від в’язниці
Цього тижня серед цифр кримінальної хроніки Новосанжарського району домінували не крадіжки (як буває зазвичай), а випадки шахрайства. При цьому новосанжарці добровільно віддавали шахраям свої гроші у різний спосіб. Так, 28 листопада 40‑річна новосанжарка здійснила передоплату для купівлі автомобіля через мережу Інтернет. Через «Ощадбанк» перерахувала шахраям 11 000 гривень, але авто так і не отримала, а власних грошей — не повернула. 30‑го листопада 50‑річному мешканцю Нових Санжар зателефонували нібито зі служби безпеки банку «Аваль» і запропонували встановити на банківську картку другий рівень захисту. Для цього попрохали назвати код, який прийшов на мобільний телефон у СМС-повідомленні. Чоловік назвав код і незабаром з його рахунку зняли 2200 гривень.
Шахраї досі вдаються і до таких способів обдурювання, які більшості людей видаються нереалістичними і, в принципі, не можливими. Як то — заміна «старих» грошей на «нові».
— На моїй пам’яті справжній бум таких злочинів припадав десь на 2006 рік. Тоді серед шахраїв популярною була пропозиція обміну «старих» грошей, які нібито виходять з ужитку, на «нові», — згадує начальник відділення поліції у Новосанжарському районі Владислав Грімов. — На жаль, деякі довірливі громадяни і досі стають жертвами такого звичайного обману.
Так, 2 грудня шахраї зайшли до 88‑річної жительки одного з сіл району, запропонували їй обміняти гроші. І довірлива жінка віддала зловмисникам 5 000 гривень у обмін на підробки.
А найбільшу суму отримали шахраї від 88‑річного жителя села Вовківка. До чоловіка зателефонував невідомий, який назвався працівником поліції. Повідомив, що син дідуся затриманий і за його звільнення потрібно терміново перерахувати на картку 50 тисяч гривень. Літній чоловік поїхав до Нових Санжар і з терміналу переказав шахраю зазначену суму.
— Найбільш дивне у таких історіях це те, що люди навіть не намагаються зателефонувати до поліції, аби хоча б спробувати перевірити інформацію. Один дзвінок до відділення поліції міг би врятувати цьому чоловікові його гроші, — констатує начальник відділення поліції.
Жителька Руденківки вдарила ножем колишнього чоловіка
Усього за минулий тиждень новосанжарські поліцейські отримали від жителів району 86 заяв та повідомлень. За 13‑ма із них були порушені кримінальні справи. Так, 27‑го листопада у новосанжарки злодії зламали двері та викрали золотий ланцюжок і срібну обручку, завдавши збитків на 8 тисяч гривень.
29 листопада у мешканця Лелюхівки вкрали системний блок із відеокамерами, годинник, рушницю та сейф. Усього на суму 15 000 гривень.
У одному випадку мешканцю району нанесли тяжкі тілесні ушкодження. 35‑річний житель села Руденківка прийшов у гості до своєї колишньої дружини. Спільна вечеря закінчилася сваркою, на завершення якої жінка вдарила гостя ножем у живіт. Чоловіка госпіталізували до Новосанжарської ЦРЛ, а проти жінки порушили кримінальну справу за частиною 1 статті 121 Кримінального кодексу України «Тяжке тілесне ушкодження».