Відділ освіти спільно з приватним підприємцем займаються переведенням навчального закладу на альтернативний вид опалення. Та для цього необхідно юридично правильно оформити всі договори.
10 жовтня голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко побував з робочим візитом на будівництві автомобільної розв’язки, що поряд із Бутенками. Також він відвідав і Кобеляки. Разом із головою РДА Тамілою Шевченко Головко побував у навчально-виховному комплексі № 1. За кошти місцевого підприємця Юрія Тєрнікова у навчальному закладі встановили котли, які виробляють тепло за рахунок пелетів. Кобеляцьке підприємство «Зоря» започаткувало лінію з виготовлення біопалива. Головою наглядової ради товариства є Юрій Тєрніков. Він і запропонував голові РДА перевести НВК на альтернативний вид опалення. Усі витати щодо придбання і встановлення котлів підприємець узяв на себе. Їх установили в гаражі. Згідно підрахунків Тєрнікова, економія коштів у порівнянні з природним газом становитиме 30–40 відсотків. Відділ освіти лише проводитиме оплату за теплову енергію. У адміністрації наголосили, що на це не витрачено жодної копійки бюджетних коштів.
Стаття про цю подію під назвою «НВК № 1 тепер обігріватимуть пелетами» була надрукована в №43 тижневика «ЕХО».
Та минуло більше місяця, а навчальний заклад продовжували обігрівати газом. На останній сесії районної ради депутати виділили 67 тисяч гривень для придбання обладнання, необхідного для доукомплектування нової котельні в НВК №1. А 1 грудня в райраді відбулось засідання бюджетної комісії, де знову обговорили переведенням навчального закладу на альтернативний вид опалення. Точніше, депутати розглянули питання про передачу в оренду гаража НВК, де встановлені котли. Виявилось, що відповідних договорів із підприємцем Юрієм Тєрніковим не заключали. Начальник відділу освіти Наталія Коваль повідомила, що площа приміщення 26,8 квадратних метрів. Його нададуть в оренду ТОВ «ТЕА КОМ ПОЛТАВА». Це товариство, за даними Головного управління статистики в Полтавській області, займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Тобто, далі гараж здаватимуть у суборенду організації, яка має дозвіл на встановлення твердопаливних котлів і продаж теплової енергії. Зі слів Наталії Коваль, балансова вартість майна, що передається в оренду, становить 29 820 гривень, а щомісячний розмір плати — 372 гривні.
Анатолій Кучеренко, начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном, зауважив, що, згідно законодавчої бази, необхідно оголошувати конкурс на оренду гаража. А в ньому вже встановлені котли. Також відділу освіти потрібно оголошувати тендер на постачання і продаж теплової енергії в навчальний заклад. Інакше її діями може зацікавитись Антимонопольний комітет.
До речі, начальник відділу освіти не змогла назвати, яка сума в середньому витрачається в осінньо-зимовий період (за місяць) для обігріву НВК. Також Наталія Коваль не знає, чи має Юрій Тєрніков дозволи на постачання і продаж теплової енергії.
Тому можна припустити, що, доки триватимуть конкурси й тендери, опалювальний сезон завершиться.