На цьому наголошує Максим Лавринович, керуючий партнер фірми "Лавринович і Партнери".
Як відомо, у цьому році відбулась судова реформа. Це явище було досить передбачуваним. Тому важливо розібратись у деяких аспектах і деталях реформи.
Спеціально для інтернет-видання
Зі слів юриста, судова реформа відкрила нові можливості для нашої країни. Серед основних — право приєднатися до Римського статуту Міжнародного Кримінального Суду. Дуже важливо, що цей документ вже ратифікований в багатьох країнах. У чому ж його особливість? Римський статут дозволяє розглядати в спеціально створеному суді питання, що стосуються геноциду, військових злочинів та злочинів проти людства.
На недосконалість української судової системи неодноразово вказував Європейський суд з прав людини. Головними недоліками вважалось недотримання термінів розгляду справ, порушення принципів незалежності та неупередженості суду, обмеження права на доступ до суду. Ні для кого в Україні не дивно, коли резонансні справи розглядаються судом цілими роками і в результаті злочинці уникають покарання як такого, часто знаходячись на волі, під час процесу.
Як вказує видання "Деловая столица", з посиланням на Максима Лавриновича, зміни в законодавстві мають покращить процесуальні інструменти для захисту тих, хто звертається до суду; прискорять розгляду справ; усунуть проблеми, пов’язані зі зловживанням учасниками своїми процесуальними правами.
— Реформа зачіпає понад 16 законів, — пояснює керуючий партнер фірми "Лавринович і Партнери". — Тому її впровадження безпосередньо вплине на всіх учасників судового процесу і на етапі винесення рішення, і під час його виконання. Тобто, реформа стосуватиметься не тільки суддів, а і державних виконавців та адвокатів.
Зміни в судоустрої спрямовані на активну боротьбу з корупцією. Це відбуватиметься через персональні оцінки суддів та оновлення суддівського корпусу, часткове скасування суддівської недоторканності, деполітизацію та контроль витрат.
Максим Лавринович наголошує на дуже важливому аспекті: нездатність судді пояснити, звідки взято майно, стане підставою для його звільнення.
Сподіваємось, що такі позитивні зміни в процесуальному законодавстві поліпшать судову систему в Україні.