У цьому році відзначається 25‑та річниця з дня встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. І цей рік, згідно указу Президента, оголошено роком Японії в Україні.
Японія — країна з багатовіковою історією, традиціями та культурою, які відрізняються від українських. І це цікаво знати нам, українцям.
7 грудня в залі засідань Кобеляцького районного методичного кабінету відбувся захід «Японія — країна вранішнього сонця». На ньому були присутні учні 9‑х класів міських шкіл. Організаторами заходу виступили завідуюча районним методкабінетом Алла Мужайло, методист Світлана Левченко, учителі зарубіжної літератури Таміла Шара-Махно (ЗОШ №2), Ольга Бровко та Анна Жукова (НВК №1).
Артем Перепьолка, учень 9 класу НВК № 1, самостійно вивчає японську мову. Тому саме йому доручили розпочати захід. Артем привітав присутніх, розповів про себе японською мовою.
Таміла Віталіївна поділилася своїми спогадами про поїздку до Японії на запрошення випускника 2003 року Дмитра Файзуліна, який живе і працює в цій країні. Для своєї онуки, яка дуже хотіла поїхати з бабусею, педагог відзняла відео всіх визначних місць, де побувала. Для присутніх вона презентувала змонтований фільм і прокоментувала його.
Учні НВК №1 розповіли цікаві факти про Японію, ознайомили гостей зі звичаями та традиціями японців, з їх досягненнями в економіці, промисловості й політиці. Школярі підготували презентації, виставку зразків японського мистецтва (орігамі, ікебани, канзаши, картини в техніці кінусайга), які виготовили на уроках трудового навчання. Учень 8 класу Вадим Кизим провів майстер-клас з карате, бойового мистецтва Японії.
Окремо присутні обговорили японську літературу. Зокрема, хокку — поетичну спадщину Мацуо Басьо. Завдання цих віршів — створити поетичну картину, яка збентежить душу, примусить замислитися.
Вважається, що паперовий журавлик приносить щастя. Тож наприкінці заходу всім присутнім подарували такі вироби як символ миру, якого нашій країні зараз не вистачає.
Віртуальна подорож Японією, багато цікавих розповідей, поезія Мацуо Басьо нікого не залишили байдужими. І учні на коротку мить поринули в чарівний світ неповторності «Країни вранішнього сонця».