Усі бажаючі здати пробне зовнішнє незалежне оцінювання мають зареєструватись з 9 до 31 січня.
У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета: 24 березня — з української мови і літератури, а 31 березня — з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
Учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання мають можливість:
- ознайомитися з процедурою та зразками тестів, що відповідають вимогам програм ЗНО, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року;
- виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
- завчасно ознайомитися з організацією роботи пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання;
- навчитись ефективно розподіляти час на виконання тесту;
- отримати правильні відповіді та дізнатися результат тестування;
- оцінити власний ступінь готовності до проходження ЗНО.
Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною послугою. Вартість проходження пробного ЗНО за один предмет складає 129 гривень. Проведення пробного ЗНО здійснюється за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб. Участь є добровільною.
Реєстрація на здачу пробного ЗНО проводиться з 9 до 31 січня. Зробити це можна самостійно на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Жителі Полтавської, Харківської та Сумської областей входять до Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, який знаходиться за адресою: місто Харків, майдан Свободи, 6, кімната 463, телефон (057) 705‑07‑37, [email protected], індекс 61022. Адреса сайту: http://zno-kharkiv.org.ua.
Нагадаємо, що зовнішнє незалежне оцінювання пройде з 22 травня до 14 липня.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.
Результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (ДПА) для випускників старшої школи:
- українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі написання власного висловлення);
- математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття);
- один з навчальних предметів (за вибором випускника).
Результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова) зараховуються як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.